האזינו: כך נשמע החילוץ במבצע בו נפל סא"ל מ'

בצה"ל מפרסמים את הקלטות רשת הקשר בזמן חילוץ לוחמי היחידה המיוחדת מרצועת עזה, במבצע בו נפל סא"ל מ' הי"ד, שהתקיים בחודש נובמבר. היום קיבלה משפחתו של סא"ל מ' צל"ש בשמו. האזינו לתיעוד

חדשות כיפה
כב באלול התשעט
,
22 בספטמבר, 2019 17:00
מקום האירוע ברצועת עזה

מקום האירוע ברצועת עזהצילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

צה"ל מפרסם היום (א') את הקלטות הקשר מליל המבצע שהסתבך ברצועת עזה בחודש נובמבר האחרון, לפני כעשרה חודשים, בו נפל סא"ל מ' הי"ד. התיעוד מתפרסם על רקע הענקת צל"ש הרמטכ"ל הבוקר לסא"ל מ', שהוענק למשפחתו, על גבורה ואומץ לב במהלך המבצע.

האזינו להקלטות הקשר מחילוץ הלוחמים (הצילום בסרטון מהווה הדמיה, ואינו מליל האירוע):

תיאור השתלשלות האירועים: צוות מסוק סער של טייסת 118 ("דורסי הלילה"), ובתוכו אנשי יחידת החילוץ בהיטס 669, איתר את הכוח המיוחד ונחת בקרבתו באזור הלחימה תחת אש, במרחק קצר מאיתורי אויב ידועים, כדי לפנות את הכוח ולהעניק טיפול רפואי. במקביל מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס הוזנקו לסיוע בתקיפת מטרות והשמדת אמצעי הלחימה שנשארו בשטח רצועת עזה. 

בעליית הכוח למסוק, קשה היה לקבוע בוודאות שכלל הלוחמים היו בבטן המסוק והיה צורך לוודא כי אף לוחם לא נותר על הקרקע. למרות הסיכון הכרוך בכך, נשאר הצוות על הקרקע מספר דקות בתנאי אי-וודאות ותוך סיכון, על מנת לוודא שכלל הלוחמים עלו על המסוק. לאחר ספירת כלל הלוחמים, המסוק המריא בחזרה לישראל ונחת בבית החולים סורוקה. באירוע נהרג סא"ל מ׳ ז״ל ונפצע לוחם נוסף.

בהודעת דו"צ נאמר כי במהלך האירוע פעלו הצוותים במקצועיות, בקור רוח ובאומץ לב וגילה כושר מנהיגות, בתנאי חוסר וודאות. בפעולתם הביאו לידי ביטוי ערכים של רעות בלחימה, נחישות ודבקות במשימה שהביאו להצלת חיי אדם. על כל אלה הוענק לאנשי צוות האוויר ציון לשבח ותעודות הערכה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רוני גמזו בבית הכנסת בבני ברק צילום: נתן ווייל

רוני גמזו סייר בבתי הכנסת: "בוחנים את ההגבלות"

קרא עוד