"אל תטעו, אינני סרבן גט": ירון אטיאס מציג את גרסתו

מי שביה"ד הרבני הטיל עליו סנקציות, הציג בפוסט בפייסבוק את גרסתו לסכסוך עם אשתו. לטענתו הוא הסכים לתת לה גט, "אך היא מבקשת בעקשנותה לשלול ממני את זכות האבהות על ילדיי"

חדשות כיפה 11/05/18 13:38 כו באייר התשעח

"אל תטעו, אינני סרבן גט": ירון אטיאס מציג את גרסתו
ירון אטיאס, צילום: מתוך דף הפייסבוק של מזל אטיאס

ירון אטיאס, מי שבית הדין הרבני הגדיר השבוע כסרבן גט והתיר לפרסם את שמו ותמונתו, הציג את גרסתו לסיפור. בפוסט שפרסם אמש (ה') בפייסבוק טען אטיאס כי איננו סרבן גט וכי אשתו מסרבת לכל הצעת פשרה ביניהם.

"מה אדם מוכן לעשות למען ילדיו? לתת להם את כל העולם. ואני, מוכן אפילו לוותר על החופש שלי למענם", פתח אטיאס את הפוסט. "אל תטעו, אינני סרבן גט. למעשה הסכמתי גם אתמול לתת גט לאשתי מזל אטיאס, אלא שהיא מבקשת להמשיך ולשלוט בי גם לאחר הגירושין בעקשנותה לשלול ממני את זכות האבהות על ילדיי".

לדבריו, "מזה קרוב לשנתיים שאשתי בחרה להרוס את חיי, ולהרחיק אותי מילדיי. חיי הפכו לגיהינום, כיוון שאיננה מסוגלת להבין שהחופש שלה, לא כולל הרחקה של אביהם מחייהם.

"בשיתוף פעולה מחריד ומפלה של רשויות הרווחה והחוק היא הגישה נגדי תלונות שווא (23 תלונות, שנסגרו כולן, פרט לאחת שתיסגר בהקדם), הרחיקה אותי מהישוב בו התגוררנו, ומהזכות לגדל את ילדינו, לחנכם ולהיות שותף בעולמם".

אטיאס סיפר כי "במשך שנים הייתי עקר הבית וההורה המרכזי בחיי הילדים שלנו, תוך עיכוב התקדמותי המקצועית לטובת הקריירה שלה. הייתי ההורה הכי מסור לילדים שלי, הם עבורי כל העולם כולו. אולם הרשויות קבעו שטובת הילדים להתגורר עם אמם, אפילו אם הילדים מבקשים אחרת - כי היא אשה ואני גבר.

"עשיתי כל שניתן לדמיין בשנתיים האחרונות בכדי להביא את אשתי להסכמה ולפשרה. חברים ומתווכים הגישו מטעמי אינספור בקשות ופעולות פשרה בכדי להביא את הקשר בינינו למצב תקין המאפשר הורות משותפת לטובת הילדים. אבל אשתי מסרבת לכל הצעת פשרה או תיאום הורי עבור ילדינו, היא רוצה להרחיק אותי מחייה, אבל גם מחייהם. חיי לא שווים דבר ללא הילדים שלי במרכזם".

אטיאס הוסיף כי "כפי שהצהרתי בדיון האחרון, אינני חפץ בגירושין, אבל אני מוכן בצער בכל רגע להשלים את הליך הגירושין ולתת לה את כל מבוקשה, לרבות גט כשר, לו רק תאפשר לי את הזכות הבסיסית ביותר לכל אדם והורה - הסכמה לביטול הרחקתי ומשמורת והורות משותפת על ילדינו.

אשתי ובית הדין דחו את הצעתי ההוגנת והאנושית, לא הקשיבו לתחינה שלי, וקבעו שחיי אבות בישראל יכולים להיות הפקר וטובת הילדים איננה שיקול חשוב".

לסיום כתב אטיאס: "אני מודה לכל אלו שנותנים ביממה האחרונה חיבוק לאשתי. תנו לה חיבוק גדול, מכל הלב, אולי כך גם ליבה קצת יתרחב, ונצליח ביחד להקים עולם טוב יותר עבור ילדינו.

"אבות יקרים, תנו חיבוק לילדכם ותשירו להם בכוונה שלמה: ואבא כאן תמיד לחבק ולשמור אותך, עד סוף העולם אנ׳לא עוזב אותך".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר