סגור

אביו של הצעיר העצור: "השב"כ מנסה לתפור לבני תיק בכל מחיר"

לקראת הדיון הצפוי היום בבית המשפט, בבקשה להאריך את מעצרו של הנער העצור בפרשת 'הטרור היהודי', אביו מפרסם מכתב הגולל את הפרת הזכויות, לטענתו, שבנו עובר בשב"כ, ומספר כי טרם ניתנה להם הרשות לפגוש את בנם

חדשות כיפה
ט בשבט התשעט
,
15 בינואר, 2019 9:48
הפגנה נגד מעצר הנערים, בשבוע שעבר

הפגנה נגד מעצר הנערים, בשבוע שעברצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

אביו של צ', הצעיר מישיבת פרי הארץ ברחלים, החשוד במעורבות ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי, שמעצרו הוארך בשבוע שעבר והוא טרם שוחרר לביתו עם ארבעת חבריו, פונה היום (ג') במכתב פומבי בו הוא מספר על תחושותיו מהחקירה. במכתבם מספר האב על כך שהשב"כ הפר את זכויותיו של בנו תוך התעלמות מוחלטת מטענת האליבי שיש לו.

"נחשפנו לתמונה קשה של הפרת זכויות אלימה ובוטה ממנה סבלו הנערים" כתב אביו של צ' במכתבו. "חקירות ארוכות ללא סוף, כבילה באזיקים לכיסא לאורך כל היום, לחץ נפשי אדיר, שימוש בשפה גסה ואלימה, החפצת נשים, איומים ומניפולציות". 

כמו כן מספר האבא על התחושה הקשה של עלילה ורדיפה, וניסיון "לתפור" ראיות כנגד בנו בכל מחיר. "בננו מואשם באירוע של זריקת אבנים שהתרחשה בליל שבת, לטענת הבעל של הנפגעת. באותה עת בננו בוודאות השתתף בסעודת שבת ובעונג השבת לאחריו, יחד עם עשרות מחבריו. אך המערכת מתעלמת באלגנטיות מהאליבי המוצק שלו. השב"כ אף ניסה להעלים מהשופט את העדות של ראש הישיבה בעניין".

הפגנה נגד עינויים בשב"כ

הפגנה נגד עינויים בשב"כצילום: פלאש 90

עוד מוסיף האבא "התחושה היא כי המחלקה היהודית מתקשה לרדת מהעץ עליו היא טיפסה, ולהודות כי הנערים נעצרו מעצר שווא. אנו כהורים מאוד מודאגים מניסיונם של החוקרים לחפש חלקיקי ראיות ולרקום עלילה כנגד בננו, העלולה להיגרר לשנים של מעצרים ומאבק משפטי קשה. נדמה כי אין כאן רצון לבירור האמת, אלא רק רצון להשיג אשמים בכל מחיר על מנת לשמור על כבודה של המחלקה היהודית בשב"כ, תוך רמיסת חירותו של קטין תמים וחף מפשע, ופגיעה בכל משפחתו וסביבתו". 

"אנו קוראים למנהיגי הציבור ולעם כולו: עזרו לנו להמשיך להיאבק למען חירותו של בנינו! בעזרת השם המאמצים והתפילות של כולנו יישאו פירות בקרוב" כתב האבא. 

לסיום, מבקש אביו של צ' להודות לכל המסייעים להם בתקופה האחרונה. "תודה רבה לרבנים ומנהיגי הציבור התומכים בנו! תודה רבה לאנשי המערכת הפוליטית הנותנים לנו יד במאבקינו לצדק! ותודה רבה לכולכם!".

נזכיר שהבוקר יתקיים דיון בבית המשפט השלום בראשון לציון בו יוחלט האם הקטין יישאר במעצר או ישוחרר לביתו כמו יתר חבריו.

15.01.2019

1. שנתבשר בשורות טובות! עוקבים בדאגה גם בפן האישי וגם בפן הלאומי למערכת הצדק שלנו... (איילת)

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2019

2. אצל ביבי הכל בסדר, לא קשור אליו, סתם איזה ילד. (הכל בסדר)

מעבר לכל מה שאתם עושים
ומעבר לזכרון ביום הבחירות שאת ביבי זה לא מעסיק (הוא אחראי על השבכ), ודבר זה קורה פעם שניה אצלו, שהערבים יבחרו בו, יש להם 13 מנדטים.
וכולנו נתפלל לקבה שמשיח יגאל את ישראל, ובא לציון גואל.
שבנכם ישתחרר במהרה

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2019

3. תנומלשב"כ לחקור בשקט ותפסיקו לעשות סצנות שנועדו לשבש הליכים (מאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2019

4. כלבים משוטטים עם כיפה וחבלים (שמריהו)

לטפל עי הלשכה הוטרינרית

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2019

5. סומכת על השבכ שיודע למצוא את האשמים הנכונים (סיגל)

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2019

6. אני לא (סומכת על השב"כ)

השב"כ לא מחפש כלל את האשמים האמיתיים כל מטרתו היא לרדוף את נערי הגבעות.תופרים להם תיקים ומתעלמים מהדבר הבסיסי ביותר שקיים במשפט פלילי אליבי כל הנערים שנעצרו ללא יוצא מן הכלל שהו בישיבה בסעודת שבת ועונג שבת לפי עדות הצוות החינוכי.די לזלזל באיטיליגנציה של הציבור.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות צילום: פלאש 90

לראשונה: קלפיות ישראליות באיחוד האמירויות, מרוקו ובחריין

קרא עוד