סגור

הדמעות של אביב גפן - הן בשורה גדולה

כבר שנים רבות שאני קשורה באביב גפן, עם כל השוני בינינו. והראיון האחרון שלו, בו דיבר בבכי על תושבי בני ברק, זו אולי הבשורה הכי גדולה שיכלה לצאת מהקורונה

שרון רחל פלג
א בסיון התשפ
,
24 במאי, 2020 14:38
אביב גפן

אביב גפןצילום: Tomer Neuberg/Flash90

כבר שנים רבות שאני קשורה באביב גפן. זאת לא רק פאזה חולפת של גיל צעיר. גם היום, ב'"ה, נשואה + 5, אני אוהבת אותו, ככה, לא יכולה להסביר. עם כל השוני בינינו. אחרי הראיון עם דנה וייס לא יכולתי להישאר אדישה, והייתי חייבת לשתף אתכם. יש בו בראיון, בשורה גדולה בעיניי, אולי הבשורה הכי יפה שיצאה מהקורונה הזאת. 

אחרי שיר שהקדיש אביב לתושבי בני ברק, וקיבל 420 הודעות מהם, הוא מספר: "האהבה, הקרע בעם, הדתיים, אנשים כמוני אתיאיסטים, פתאום הכול התחבר לי. האהבה שקיבלתי שם מאנשים שאני באמת כאתיאיסט, גם דיברתי בגנותם בגיל 19, היא פרצה באהבה ובבכי". על מה בכית? הוא נשאל, "כי שנים למדנו איך לשנוא את האחר, הוא דתי, הוא חילוני, ואפילו אני גם כבר הייתי חייל במשחק הזה. פתאום ראיתי אותם, פתאום ראיתי אותם מולי, עם הכיפות והלבוש, ופתאום הכול התחבר לי. 

איך השתניתי בקורונה? ככה השתניתי, זה היה הרגע שלי. אני עושה הכול כדי לחבר ולאחד. כי שנים אותי לימדו ואותך לימדו איך לשנוא את האחר, מי שלא כמוני הוא לא שווה, ולמדתי לכבד. זה הדליק להבה של אהבה פשוט מדהימה, אני אפילו לא יכול תאר במילים, רק כנראה בדמעות".

אי אפשר היה שלא להתרגש מהדברים של אביב. גם מי שלא הזיל נהר של דמעות כמוני, בוודאי הרגיש את הדברים נוגעים בליבו. איך צעד אחד של אביב גפן - בהקדשה שלו את השיר לתושבי בני ברק, מתוך אמפתיה ומתוך אהבה אנושית, הביא לצעד אחד מצידם - לשלוח מאות הודעות אליו מתוך הכרת תודה, וכך נרקם כל המהלך הזה. 

מה זה אם לא 'אתחלתא דגאולה'? אלה החדשות שצריך לשדר בתקשורת שלנו. למה? כי הטוב מביא עוד טוב. ככה זה עובד. כמה כוח יש לתקשורת. אם התקשורת שלנו תבחר להעביר אלינו חדשות כאלה, היא תיצור פה מציאות אחרת, היא תבנה מדינה חדשה. והחדשות כמובן, תלויות גם בנו, בדרך שבה אנחנו בוחרים לראות את המציאות סביבנו, ואולי, הלוואי, שהבחירה של התקשורת לשדר את הראיון הזה בחדשות 12, מסמנת גם התחלה של שינוי.

הפעם, לפחות על פני השטח, זה לא נראה טור בנושא הורות, אבל באמת שהוא כן. כי הכול מתחיל מהבית, גם מהלך הגאולה השלימה מתחיל מהכי קטן, שהוא בעצם הכי גדול, הבית הפרטי שלנו. ובזכות אביב גפן אנחנו יכולים ללמוד שיעור גדול - שיעור בעין טובה.

אם נדע לראות את הילדים שלנו כך, לקבל אותם כפי שהם, באמפתיה, ולא להיאבק בהם, גם אם הם לא תמיד בדיוק אנחנו. אם נבחר לכוון את הזרקור דווקא על המעשים הטובים שלהם, וכולם עושים גם טוב, נוכל להגדיל את הטוב ולהעצים אותו. הנטייה הטבעית שלנו היא לראות את מה שדרוש תיקון, את מה שלא בסדר, מתוך כוונה טובה ורצון לשפר, אבל במציאות זה לא באמת עובד ככה. אפילו לא כלפי עצמנו. דווקא ראיית הטוב היא זאת שמחזקת אותנו ומאפשרת לצמוח. ראייה כזאת מתאפשרת רק בצעד אחורה – מקרוב מידיי רואים גם את הפגם הכי קטן. מרחק מאפשר את ראיית המכלול, את התמונה השלימה. הקורונה בוודאי מבקשת מכולנו צעד אחורה, תרתי משמע, לראות טוב.

 

 


  

25.05.2020

1. (דני)

מדהים

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2020

2. רק שאלה (אני)

נראה לכם הגיוני שמאות אנשים בבני ברק קיבלו את הטלפון של אביב גפן מחבר שלהם?
נרא לכם שיש להם טלפון חכם?
נראה לכם שפתאום החרדים צפו בהופעה של אביב גפן בשוני?
מה קורה פה?
הסיפור מוזר עד כדי שאני חושבת שהוא מתוכנן ועשוי היטב בעזרת אנשי מקצוע.
מעיין מאוד...מה אביב גפן באמת רוצה?

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2020

3. 2 - אתה קונספירטור. ברח יש כאן g5 וביל גייטס שישלוט בך אם תישאר כאן. (אבישי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.05.2020

4. רק תשובה לרק שאלה (גם אני)

1. כן הגיוני בהחלט, כמישהו אומר משהו שהוא רוצה להפיץ בבני ברק זה מתפשט מהר כשדה קוצים.
2. לצערם יש להרבה מהם פלאפון חכם, וגם אם לא, וואצאפ על המחשב....
3. כן, זה לא מחמאה לחרדים, אבל חרדים רואים הופעות של אביב גפן בשוני, בד"כ בשידור חוזר לא חי או בהופעה עצמה... מעבירים אחד לשני בגוגל דרייב במקרה הטוב, בדיסק אונקי במקרה הפחות טוב, או בדיסק שרוט במקרה הרע....
4. ואם הסיפור נשמע לך מוזר אז הנה התשובה :
אביב גפן מה שהוא באמת רוצה זה להתקדם להיות זמר חסידי בחתונות חרדיות
וזו התשובה כנראה לכל המהלך.... ;)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שירה איסקוב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שירה איסקוב ושכנתה השיאו משואה: "לכבודן ולזכרן של כל הנשים שלא זכו שזעקתן תשמע"

קרא עוד