משרד החינוך: מיום ראשון עוברים ללמידה מרחוק

משרד החינוך מתכונן לשבועות הבאים ומכריז: החל מיום ראשון חוזרים תלמידי בתי הספר והגנים ללמידה מרחוק

חדשות כיפה חדשות כיפה 11/10/23 14:38 כו בתשרי התשפד

משרד החינוך: מיום ראשון עוברים ללמידה מרחוק
צילום: מרכז יב"ע

משרד החינוך הראשון לעדכן במה שצפוי לאזרחי ישראל בתקופה הקרובה ובתום הערכת מצב נוספת שהתקיימה הבוקר הוחלט כי החל מיום ראשון הבא (15.10) כלל התלמידים ישובו ללמידה מרחוק.

חלק מהתלמידים שבו כבר אתמול (ג') למתכונת של פעילות חינוכית מרחוק, אך בשלב זה ההחלטה האם לקיים פעילות נתונה לשיקול דעתם ולמוכנותם של מנהלי מסגרות החינוך.

כאמור, בתום הערכת מצב שהתקיימה הבוקר (ד') בחדר המצב של משרד החינוך, בראשותו של שר החינוך יואב קיש ומ"מ מנכ"ל המשרד, מאיר שמעוני, נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ' וחברי הנהלת משרד החינוך, השר קיש הודיע כי החליט שהחל מהשבוע הבא (יום ראשון, ה-15 באוקטובר) כלל מסגרות החינוך (בתי הספר וגני הילדים) יעברו למתכונת של למידה סדירה ורציפה, באמצעות מערכי שיעור המותאמים הן לאפשרות של למידה מרחוק והן לאפשרות של למידה פיזית בבתי הספר. הלמידה תתמקד בראש ובראשונה בהיבטים רגשיים וחברתיים כדי לחזק את החוסן, ובתכני לימוד המותאמים למצב.

החזרה לשגרת למידה בחירום הכרחית לחיזוק החוסן הלאומי, וחיונית לציבור התלמידים, הזקוקים למסגרת, לדמות חינוכית משמעותית ותומכת ולמפגש עם חבריהם לכיתה גם אם המפגש הוא דיגיטאלי.