סגור

פורים מתקרב: מה עושים בישיבות ובאולפנות?

חודש אדר בפתח, ובמקום לכתוב תקנון בית ספר, להתכונן לשבת זכור, ולהכתיר רבני ורבניות פורים, הישיבות התיכוניות והאולפנות מבטלות אחת אחרי השנייה את האירועים ונאלצות למצוא פתרונות יצירתיים | תמונת מצב

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
ב באדר התשפא
,
14 בפברואר, 2021 16:24
פורים

פוריםצילום: שאטרסטוק

כל אחד ואחת שעברו במוסדות החינוך של הציבור הדתי-לאומי, יודע שהחודש המרכזי של השנה הוא חודש אדר. החל מתקנון היתולי לבית ספר ועד שבת זכור ומסיבת פורים הנחגגת כדין. אך הדובדבן שבקצפת היא ההכתרה, אירוע השיא של החודש בו מועלים על הנס רב פורים בישיבות תיכוניות ורבנית פורים באולפנות ומדרשיות, ש"מנהלים" את המוסד בהמשך החודש. 

אך בימים אלו, כשהעולם מציין שנה להתפרצות נגיף הקורונה, שמיניסטים ושמיניסטיות רבים שואלים את עצמם איך תתרחש ההכתרה בזמן שאסור להתקהל? האם לוותר על כלל אירועי החודש או לעשות רק חגיגה אחת? 

אז מה האולפנות והישיבות עושות בחודש אדר? 

דוחים לסוף השנה

אולפנת צביה במעלה אדומים, אולפנת רעיה בבית אל, הישיבה התיכונית "בלבב שלם" בירוחם, ואולפנת צביה באשקלון, החליטו לדחות את החגיגות לסוף שנה, כאשר במהלך החודש הקרוב יעשו מספר אירועים סמליים שכוללים את הכתרת רב ורבנית פורים.

טרם החליטו

באולפנת כוכב יעקב החליטו לקיים את ההכתרה במועדה, אך טרם הוחלט באיזה אופן. באולפנת שירת הים טענו כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית. 

הכתרות או להיות

אולפנת עטרת רחל חשבו על מתווה מקורי, כשהן יעשו את יסריטו  את ההכתרה שתופץ לתלמידות ושבוע רבנית פורים לפי כיתות. בישיבה התיכונית בחיספין ובמדרשיית קמה לבנות בירוחם החליטו על סרטונים והפעלות כיפיות ברוח החג לתלמידים והתלמידים, וכך גם באולפנת חדרה. באולפנות כפר הרא"ה ובני בנימין ביטלו את אירועי החודש.

האלטרנטיבה היצירתית

תלמידי כיתה י"ב בישיבת "אור תורה - דרך אבות" באפרת, הגדילו לעשות, והחליטו לאור העובדה שתקנות הקורונה כמעט ולא מאפשרות שום פעילות שכוללת התקהלות, לפתוח במיזם חברתי אותו הם מגדירים כ'מבצע לחיסון חברתי'. במסגרת המבצע יצאו לפרויקט גיוס המונים לגיוס עשרות אלפי שקלים למען הכנה וחלוקת סלי מזון לקשישים, ניצולי שואה ונזקקים. 

באולפנת בני עקיבא הדר גנים החליטו מלבד פעולות החסד השונות, לערוך יום מנהיגות נשית ברוח גיבורת המגילה אסתר המלכה. התלמידות ייפגשו עם מועמדת ימינה לכנסת עידית סילמן ומועמדת הציונות הדתית מיכל וולדיגר לדיון על מהי מנהיגות נשית ומשמעותה.

בישיבת בני עקיבא אורות יהודה החליטו לא לוותר על המסורת של הפיכת הישיבה. נציגי השמינית יארגנו את הישיבה וישלחו לתלמידי הישיבה סרטון מושקע של ההפיכה. באולפנת בני עקיבא טל רמות לא מוותרים על המפגש האישי ובאמצעות קפסולות של 9  תלמידות באוויר הפתוח תיערך הכתרת רבנית פורים.

באולפנית בני עקיבא תל אביב לא ויתרו על התחפושות וביום שישי האחרון ראש חודש אדר קיימו תחרות תחפושות בין הכיתות בזום. הכיתה הזוכה ניצלה את הרקע השחור של הזום, לבשה לבן והתחפשה לרוחות רפאים. בנוסף ערכו משחק הרבנית במסכה בזום ברוח התוכנית הזמר במסכה.

באולפנת בני עקיבא לכיש לא ויתרו על תקנון פורים. לדוגמא אם כל תלמידות הכיתה מצליחות לתאם רקע בזום השיעור מסתיים 10 דקות לפני הזמן.

רוצים לעדכן מה הישיבה או האולפנה שלכם עושים? כתבו לנו 

15.02.2021

1. ליגת העל כדורגל מחזור 21 (דראפיץ )

ביתר ירושלים תפרק ותרסק את הצורה של מכבי חיפה ותארוג אותה בהתקפות מהירות מצד לצד בכל המגרש עצמו כל הקבוצה ביחד יראו מה זה כדורגל בלי טעויות מיותרות ושטויטות ייאלה הזמן שלכם לעשות הכל כדורגל חכם נקי מרטק מרשים מושלם תהנו מהכל הערב תעקצו בכל מצב תגיעו לשער שלהם לבעוט ישר לרשת בחוכמה אדירה אוחנה יבקיע ליזכותם ורד יבקיע ליזכותם זה יקרה הערב תראו לא ללכת לישון

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כנס דת ומדינה צילום: ללא

בחירות 2021: דת ומדינה לאן?

קרא עוד