סגור

מתגעגעים לכרית? 5 טיפים יעילים - להורים עייפים!

הורים צעירים לתינוק חדש, או לילדים בוגרים יותר המתקשים לישון, לא חייבים להסתובב בעיניים טרוטות. הטיפים הבאים יוכיחו לכם, שזה באמת יכול להיות אחרת.

נעמי גוטקינד-גולן
ח בשבט התשעט
,
14 בינואר, 2019 9:00

צילום: shutterstock

אפשר לגרום לתינוקות, פעוטות, וילדים לישון רצוף, ואפשר גם לחסוך מהם חלק מהגורמים לנדודי שינה, אותו חלק הנובע מגירויים (כולל א-טופיק דרמטיטיס המכונה אסטמה של העור) ומתפרחת חיתולים. אלה הבשורות של דורית קייזר, מיילדת ויועצת שינה מחברת הספר "ששש...בלילה ישנים" (בהוצאת כנרת–זמורה ביתן), אותה פגשתי בהשקה של ליפקאר AP+, סדרת תכשירים חדשה של חברת הדרמו-קוסמטיקה לה רוש פוזה.

על חשיבות השינה אין צורך, נדמה לי, להרבות מילים. מחקרים רבים כבר הוכיחו שהורמון השינה אחראי על גדילה, זיכרון ופעילות מוחית - והוא משתבש כשלא ישנים מספיק. התוצאה, בין היתר, עיכובים בהתפתחות שפתית, ביכולות חשיבה, בקשב וריכוז, ברכישת קריאה ויותר מזה, חוסר שינה התגלה כגורם מאיץ התפתחות של מחלות.

אבל איך מתמודדים עם הפרעות השינה שכמעט כל תינוק ופעוט שני סובלים מהן? לפחות כשהגורם הוא עור יבש ומגורה באופן קיצוני, לצד תכשירים רפואיים של רופא עור, ניתן להתמודד בעזרת הליפיקאר סינדט AP+ (קרם רחצה עדין מועשר בחמאת שיאה וניאצמין ומתאים גם לטיפול בקשקשת הקרקפת הטיפוסית לילודים רבים), ליפיקאר באום AP+ (קרם גוף לעור יבש מאוד), ליפיקאר סטיק AP+ (תכשיר מרגיע גירויים בצורת סטיק ומתאים גם למבוגרים), וליפיקאר שמן רחצה.

צילום: shutterstock

 

התכשירים שפותחו על ידי חברת לה רוש פוזה מכילים מרכיב פרוביוטי מוגן בפטנט שמטרתו להביא לאיזון של אוכלוסיית החיידקים והווירוסים. עד היום רוב הטיפולים נועדו להרגעה והגנה, ואילו הודות לפטנט החדש, אחרי שהתגלה שלא די בהרגעת העור וצריך גם לאזן מחדש את המיקרוביום (חיידקים ונגיפים בגוף האדם), נמצא הגורם המצליח להשיג את האיזון, והוא מאושר על ידי רופאי עור ומשרדי בריאות בכל ארצות המערב. ניתן להשיג ברשתות הפארם ובתי המרקחת בלבד או להזמין באתר החברה.

אבל מה נעשה עם תינוקות שכבר שחררנו מגירויי עור, וחיבקנו ועיסינו, ובכל זאת הם מסרבים להירדם? דורית קייזר שהיא בין יתר עיסוקיה אחות מיילדת, פסיכותרפיסטית ומדריכת הורים, מבטיחה שחוץ ממקרים מעטים של בעיות שינה תורשתיות- פתולוגיות, אפשר ללמד את כל התינוקות והילדים לישון, ומדובר בשיטות העובדות גם על מבוגרים:

- לפני שמשכיבים לישון, מכבים את כל המסכים בבית – הטלוויזיה, המחשב, הטלפונים הניידים. שקט שיהיה.

- מחלישים את התאורה. זה מעלה את רמת המלטונין במוח, ומלטונין הוא הגורם המאפשר הירדמות.

- מחלישים את עוצמת הדיבור. גם כשבוכים, פונים אלינו בקול או צועקים, עלינו לענות בלחישה רגועה. זה משפיע פלאים, אומרת קייזר, על תהליך ההרפיה (RAPPORT) בין הגוף למוח ומזרז הירדמות.

- מוציאים מחדר השינה, עד כמה שאפשר, כל גורם מעורר, כולל צעצועים ומוביילים. רצוי לקבוע פינת משחקים מחוץ לחדר שבו ישנים. אפשר בסלון, בפרוזדור, במרפסת. כדי שיהיה ברור שכאשר נכנסים לחדר השינה, המטרה היא אחת ויחידה, לישון.

- בספרה מלמדת קייזר גם איך לחזור שוב ושוב על תהליך לפיו כאשר הפעוט בוכה, קורא להורים, טוען שהוא רעב, צמא, "רואה מפלצות בחושך", קופץ ויורד ממיטתו, משכיבים אותו, אומרים בטון רגוע אבל אסרטיבי "ששש...עכשיו ישנים", נשארים דקה או שתיים, ויוצאים. בימים הראשונים ניאלץ לחזור על התרגיל הזה אולי עשרות פעמים אבל בתוך שבוע או קצת יותר, היא מבטיחה, הילדים ילמדו לישון.

אינשאללה.

 

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אברהם חסנו הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

מאסר עולם למחבל שרצח את אברהם חסנו הי"ד

קרא עוד