סגור

מתחילים שנה כשכל המשפחה תורמת

איך אפשר לגרום לכל המשפחה להתכונן לשנה החדשה? תכירו את "סל התרומות המשפחתי" של משפחת קרמר

עינט קרמר
כה באלול התשעח
,
05 בספטמבר, 2018 19:28
משפחה שמחה

משפחה שמחהצילום: שאטרסטוק

הרבה דיו נשפך על הכנה לשנה החדשה מבחינת הצבת יעדים אישיים ובניית "תוכנית חיים". אך לצד ההתמקדות ב"מה הייתי רוצה להעניק לעצמי בשנה החדשה והמיוחדת הזו" יש מקום להתמקד גם  בשאלה "איזה מעשה טוב הייתי רוצה לעשות השנה", ודרך אחת לעשות זאת היא באמצעות תרומות לנושאים הקרובים לליבנו.

אצלנו במשפחה, למשל, אנחנו מקיימים טקס שלם סביב בחירת "סל התרומות המשפחתי" שלנו לאותה שנה. זה פועל ככה:
כל אחד מהילדים עושה עבודת "תחקיר" בתחום שמעניין אותו וחשוב לו באופן אישי, וביחד אנחנו נכנסים לאתרים לבחינת אפשרויות התרומה לתחום. אחר כך הם תורמים מכספם, שהם חסכו מדמי הכיס לאורך השנה.

אני מגשימה באותה הזדמנות חלום ישן, ומתפקדת בתור ה"קרן" - מכפילה פי 5 כל תרומה, ליצירת תרומה משמעותית. את התרומה אנחנו מגבים במכתב אישי שכותבים הילדים, בו הם מסבירים את הסיבות למתן לארגון שבחרו, מכתב שעד כה תמיד זכה לתגובה (שאפו לעמותות!).

ברמה הזוגית אנחנו מנצלים את ההזדמנות לחידוש הדיון על הוראות הקבע שלנו לתחום, ומנסים לאזן בין צדקה (תרומות שמטרתם חסד) וצדק (תרומות לארגונים לשינוי חברתי).

הקדשת זמן לתהליך הזה, פעם בשנה, מאפשר לנו להיות מדוייקים לגבי השינוי שהיינו רוצים להוביל בעולם, גם כאנשים "רגילים" שזמנם אינו בידם. הוא גם עוזר לנו לדייק את התפיסות וסדר העדיפויות החברתי שלנו וכמובן לחנך את הילדים לא לראות את המציאות כמובנת מאליה, אלא כזקוקה לתיקון תמידי, שהם חלק ממנו. ואתם יודעים מה? הוא גם פשוט מאוד לביצוע.

שנה טובה

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חקירה (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

התיק נגד חוקרי השב"כ שנחשדו שפגעו ברוצח רנה שנרב במהלך חקירה - ייגנז

קרא עוד