חדשות כיפה

ליהיא לפיד: "לשמח ילד או ילדה חולים - זה לתת להם עוד כוח להילחם"

מיזם "בובה לחיים" של עמותת "מרפא לחיים" חוגג שנה. ליהיא לפיד - העומדת בראשו מסכמת את העשייה בזמן שחלף: "כשילדים רואים במציאות את הבובות שהם ציירו, הם מבינים שלדמיון ולרוח שלהם יש כוח, וזה מחזק אותם".

צילום: בובה לחיים

בובה לחיים - זהו מיזם מיוחד המופעל בידי עמותת "מרפא לחיים", באמצעותו מתבקשים ילדים המאושפזים בבתי החולים זמן ממושך, לצייר ציור, אשר עובר לידיה של הבובנאית - דקלה יוקטן היל, ההופכת אותו לדגם אמיתי. שנה חלפה מאז החל המיזם לפעול, ומאז, נוצרו כבר עשרות בובות לילדים בבתי החולים: "ברזילי", "תל השומר"- בשיתוף עמותת "רחשי לב", וב"שניידר" בשיתוף עמותת "הילדים שלנו".

ליהיא לפיד יושבת ראש המיזם מספרת ל"כיפה": "פגשנו ילדים שבמהלך שנים עוברים טיפולים כואבים, מתישים, ומורכבים. ילדים שהילדות שלהם רצופה לא בגני שעשועים ותנועת נוער, אלא מסדרונות בתי חולים וצינורות ובחילות, ושיער נושר. שנים של מאבק שהשאירו צלקות על גופם וגם על נפשם.

לשמח ילד או ילדה חולים - זה לתת להם עוד כוח להילחם. כשהם רואים פתאום במציאות את הבובות, שהם דמיינו, שהם ציירו, הם מבינים שלדמיון ולרוח שלהם יש כוח, וזה מחזק אותם. זוהי זכות גדולה עבורי להיות חלק מהמיזם המרגש הזה, שמעניק רגעי שמחה וכוח למי שכל כך צריכים את זה״.

צילום: בובה לחיים

צילום: בובה לחיים

 

צילום: בובה לחיים

צילום: בובה לחיים

 

14.01.2019

1. כל הכבוד! (נועה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב חיים אמסלם צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מיוחד לכיפה: הרב חיים אמסלם קורא לאחדות בציונות הדתית

קרא עוד