חדשות כיפה

נתוני תעסוקה מרשימים בקרב יוצאי אתיופיה

בחמש השנים האחרונות חלה ירידה בולטת של 60% במספר תובעי הבטחת הכנסה בקרב עולי אתיופיה. רק בשנה האחרונה חלה ירידה של 22% במספר תובעי הבטחת הכנסה. שר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ: "גאה בנתונים. אנו פועלים בכל האמצעים לשילוב יוצאי אתיופיה במעגל העבודה"

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נתונים מעודדים לציבור הישראלים עולי אתיופיה לקראת חג הסיגד שיחול מחר (ד'), כפי שמפרסם שירות התעסוקה: מספר תובעי הבטחת הכנסה ירד מ-3,657 בספטמבר 2013 ל-1,480 בספטמבר 2018 (מהם 521 גברים ו-929 נשים). הנתונים מעידים על ירידה משמעותית של 60% במהלך חמש השנים האחרונות, כאשר בשנה האחרונה נרשמה ירידה של 22%. בשנה האחרונה, 830 ישראלים עולי אתיופיה יצאו ממעגל הקצבאות של הבטחת הכנסה. מתוכם, כ-30% היו עד גיל 44, כ- 24% בגילאי 45-54 והשאר, כ-46%, מעל גיל 55.

אחד הכלים המרכזיים לקידום הישראלים עולי אתיופיה, כמו גם חלקים נרחבים אחרים באוכלוסייה הישראלית, הוא ההכשרה המקצועית. החל משנת 2015 מקבל שירות התעסוקה מהאגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה הרווחה הקצאה ייעודית לשוברים להכשרה מקצועית לחברה האתיופית. שירות התעסוקה מקדיש מאמצים רבים להנגשת שוברי ההכשרה המקצועית בקרב החברה האתיופית, ומצליח למצות את מלוא התקציב הייעודי לנושא. במסגרת זו, מינואר 2015 עד ספטמבר 2018 חולקו כ-320 שוברים לחברה האתיופית, בסך כולל של מעל 3 מליון ₪.  

שר העבודה והרווחה חיים כץ התייחס לנתונים ואמר: "אני מעודד מהנתונים החיוביים וגאה בתוצאות. אין ספק שניתן לראות כי ההשקעה משתלמת והעשייה שלנו לטובת עולי אתיופיה נושאת פירות. נתוני שירות התעסוקה ממחישים את התמורה שנעשית בגזרה התעסוקתית, יחד עם זאת אנו פועלים בכל החזיתות לשילובם של יוצאי אתיופיה בחברה. הפעילות מבוססת על תכנית רב שנתית של משרד העבודה והרווחה, המתוקצבת בעשרות מיליוני שקלים, וכוללת תמיכה ייחודית למשפחות עם קשיי שפה והסתגלות, הכשרה לחזרה למעגל העבודה וטיפול ייחודי בבני נוער בסיכון".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרזל בעדלאידע בחברון צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90

חברי כנסת מתחפשים לכבוד פורים: חג שמח

קרא עוד