משבר הקורונה: מבחני המיון לישיבה התיכונית יתקיימו בזום

הישיבה 'התיכונית - תורנית  לפיקוד' באור עציון מתאימה את עצמה למשבר הקורונה ועקב המצב תקיים חלק מהליכי המבחנים לקבלה לשנת הלימודים הבאה באופן מקוון

בשיתוף אור עציון 22/03/20 19:18 כו באדר התשפ

גיבוש בפנמצ, צילום: פנמצ אור עציון
גיבוש בפנמצ, צילום: פנמצ אור עציון

בתקופה זו של השנה, בדרך כלל, עסוקים תלמידי כיתות ח' בהרשמה למוסדות החינוך לקראת שנת הלימודים הבאה.

לאור המצב הלאומי שנוצר והחלטות הממשלה על צמצום היציאה מהבתים, החליטו בפנימייה הצבאית באור עציון שלא לסגור את השערים עבור תלמידים המעוניינים לנסות ולהתקבל לפנימייה לשנה הבאה.
בשל כך הוחלט לנהל את החלק המרכזי של הליך המיון והקבלה באמצעים מקוונים.

במסגרת היוזמה יוצאת הדופן יקבל המועמד הפוטנציאלי, תלמיד כיתה ח', שיחת טלפון מאחד ממפקדי הפנימייה ובו יוסברו לו השלבים שהוא עתיד לעבור. לאחר מכן יבוצעו ראיונות התאמה מקוונים שיערכו על ידי גורם אבחון מקצועי (פסיכולוג) מטעם הפנימייה באמצעות שיחות וידאו. 

במידה והתלמיד יימצא מתאים ויעבור את השלבים הללו הוא יתקדם לשלב המבחן האישי(פסיכוטכני) - שגם הוא ייערך מכורח הנסיבות, באופן ממוחשב. תלמיד שיצלח את כל ההליכים יזומן להמשך הגיבוש ממוקד בפנימייה הצבאית.

מדובר במהלך ייחודי, שכן רבים ממוסדות החינוך נעלו את שעריהם והקפיאו את הליכי הקבלה, כשחלק מהמועמדים לשנה הבאה נותרים ללא מענה על עתידם. בפנימייה הצבאית באור עציון החליטו שלא לפספס את פונטניאל הנערים שמתאימים לסלול האיכותי והייחודי  ולא להשאיר את המועמדים 'באויר' ועל כן החליטו להמשיך את הליכי המיון בדרכים האפשריות ובכפוף להוראות משרד הבריאות.

 

לפרטים אודות הישיבה התיכונית-תורנית לפיקוד באור עציון הקליקו כאן 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר