חדשות כיפה

פותחים בגדול

שנת הלימודים במכללה האקדמית הרצוג נפתחה. במכללה חילקו פרסים לעבודות סמינריוניות של סטודנטים, והתקיימו אירועי פתיחה שונים. ראש המכללה הרב יהודה ברנדס: "מובילים בחינוך"

אירוע פתיחת השנה בהרצוג

אירוע פתיחת השנה בהרצוגצילום: יח"צ

שנת הלימודים במכללה האקדמית הרצוג נפתחה בתנופה. המכללה מציעה השנה מגוון תכניות חדשות במסלולים שונים. בבית הספר ללימודים מתקדמים ע"ש הרא"מ ליפשיץ, נפתח חוג חדש לתואר שני בחינוך מיוחד. וכן מסלולים ייחודיים בחוגים הקיימים: "הבעש"ט בירושלים" – בחוג למחשבת ישראל, בדגש על שילוב סיורים בעקבות החסידות בארץ ובמקורותיה באירופה. בחוג לתושב"ע – מסלול בית מדרשי הפותח בפני המורים מגוון הזדמנויות למפגש ולימוד עם ראשי ישיבות מכל גווני הקשת ועם הדרכים השונות להוראת הגמרא. תכנית "לפני ולפנים" בשיתוף ישיבת מקור חיים המכשירה מחנכים ומורים למפגשי עומק עם התלמידים, הורחבה ונפתח בה מסלול יעודי גם לנשים

את אירוע הפתיחה בחרו לציין בהרצוג בהענקת פרסים לעבודות סמינריוניות מובחרות. 

4 העבודות הזוכות נבחרו מתוך 250 עבודות שהוגשו ונבחנו על ידי צוות השיפוט. העבודה שזכתה במקום ראשון הייתה של  יונתן ברנשטיין בהנחייתו של  ד"ר אביחי קלרמן שכותרתה: התמודדות חינוכית רצויה אל מול עזיבת הדת, העבודה עוסקת בשאלה שמטרידה את כלל המגזר הדתי- מדוע צעירים מהציונות הדתית עוזבים את הדת ומהי הדרך הראויה להתמודד עם תופעה זו ביחס לתכנית היחידה המרכזית לבגרות במחשבת ישראל.

הזוכה המצטיין

הזוכה המצטייןצילום: יח"צ

העבודות הזוכות הנוספות עסקו אף הן בנושאים שבליבת החינוך הדתי- ישראלי והשפעותיו: במקום שני זכתה עבודתו של עדן לוי, בהנחיית ד"ר חוי ששון שעסקה ב "השפעת פרויקט מסע ישראלי בטווח הרחוק". במקום שלישי זכתה עבודתה של טוהר דוד, בהנחיית ד"ר תהילה הרץ - "אחים שלך יכולים פתאום להיעלם - השפעת השהות בפנימיה על הקשר בין תלמידות אולפנה לאחיהן ולאחיותיהן". ובמקום הרביעי זכתה עבודתו של רפאל דיין, בהנחיית  הרב ד"ר אהרון בוזגלו - "תודעת השואה כחלק מעולם הערכים של ציבור הסטודנטים בהשכלה הגבוהה".

בנוסף לחלוקת הפרסים חולק באירוע הפתיחה שי לכל סטודנט והסטודנטים זכו לברכתם של ראש המכללה הרב פרופ' יהודה ברנדס ושל נציגי הסטודנטים.

במרכז אירוע פתיחת השנה התקיימה הרצאה של ד"ר דורון שר אבי, ראש החוג ללימודי ארץ ישראל על חינוך סביבתי שאינו עוסק רק באיכות הסביבה.

"אירוע הפתיחה של שנת הלימודים חדשה היא הזדמנות עבורינו לפגוש את הכוחות הרעננים ולהתפעם שוב מצעירים וצעירות שבוחרים להשקיע את מיטב כוחם ומרצם, ולהקדיש את חייהם כדי לתרום לעם ולמדינה בעשיה חינוכית" אומר הרב פרופ' יהודה ברנדס ראש המכללה. הרב ברנדס ציין כי "הגידול במספרי הסטודנטים והגיוון בחוגים ובתכניות מאפשר לנו לפתח ולשכלל את מסלולי ההוראה בדגש על תוכניות למצוינות ולהעניק לסטודנטים שלנו את מיטב הכלים החדשניים והפדגוגיים לקראת הפיכתם למובילי חינוך"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מילואים צילום: פלאש 90. משה שי

מתנת הפרידה של שקד: הטבה למילואימניקים

קרא עוד