חדשות כיפה

התלמידים הדתיים ידוגו דגים כדי לשקם את שמורת הטבע

תלמידי בי"ס יפתח יגיעו מספר פעמים במשך השנה כדי לסייע לשקם את שמורת עין פשחא שניזוקה בשנים האחרונות עקב ההתייבשות בים המלח

התלמידים בעינות צוקים

התלמידים בעינות צוקיםצילום: יחצ

בית הספר 'יפתח' הממוקם בסמוך לישוב אבנת וצופה על ים המלח, הוא בית ספר לנוער נושר מהציונות הדתית אשר נפלט ממסגרות החינוך הפורמליות ומשלב מעבר ללמידה בכיתה ובצורה המקובלת מגמות כגון מוזיקה, קולנוע, צילום ואיכות סביבה. במסגרת לימודי איכות הסביבה החליטו ב'יפתח' לאמץ את שמורת עיינות צוקים הסמוכה ולסייע במאמצים לשמרה ולחזק את החיים בה.
 
לעיינות צוקים, או בשמה הקדום עין פשחא ישנו סיפור מעניין מאוד. בכל מתחם השמורה ישנה תזוזה של מעיינות דרומה. עקב מצב ההתייבשות של ים המלח ישנן תזוזות תת קרקעיות אשר מסיטות את נביעת המעיינות דרומה. במקום שבעבר היו ברכות טבעיות מלאות מים וחיים מפותחים כגון דגים, עופות, דו חיים, חרקים וצמחייה רבה הולכות ונשארות ברכות ריקות עקב תזוזת המעיינות וחייבים להעתיק את כל מרקמי החיים לברכות מלאכותיות.
 
התלמידים, שיגיעו לשמורה חמש פעמים במהלך השנה (כל שכבה מגיעה חמש פעמים מ-י' עד יב' כך שסך הכל בית הספר מספק חמישה עשר מפגשים ופעילויות למען השמורה) יסייעו לרשות הטבע והגנים לדוג את הדגים ולהזיז את הברכות דרומה לאזור הנביעה תוך פילוס שבילים, חשיפת שטח מצמחייה שוטה וקני סוף וטיפול בכל התחום התפעולי בשמורה, זאת כמובן עם הדרכה צמודה מצד רשות הטבע והגנים.
 
מעבר לפעילות הפיזית אשר תחזק את הקשר בין התלמידים לשמורה ולאהבת הארץ התלמידים יעברו גם "הכרות" רשמית עם השמורה, ילמדו על הצמחייה והחי בה וכן יבצעו סדנת לילה ללמידה על חיות לילה במדבר יהודה.

18.09.2017

1. http://kch.org.il/ (אבירן חסיד)

קרן חרות מחוללת מהפך בקרב הציונות הדתית

http://kch.org.il/

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סמוטריץ' צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

סמוטריץ' מבקש "סליחה" מנתניהו

קרא עוד