סגור

חדשות 12 בדרך להשתלט גם על הדיגיטל

חברת החדשות המובילה מתכננת להיכנס בעוצמה מירבית לעולם הדיגיטל ולהוות יריב ל- ynet. לצורך כך, עיבו בחברת החדשות את צוות התוכן שברשותם

משה סלע, חדשות כיפה
יט בטבת התשפ
,
16 בינואר, 2020 19:45
חדשות 12. בקרוב גם בדיגיטל

חדשות 12. בקרוב גם בדיגיטלצילום: חדשות 12

לאחר שהפכה למהודרת החדשות החזקה בישראל, רשת 12 מכוונת ליעד חדש: כיבוש הדיגיטל, והיא מתכוונת לעשות זאת באמצעות אתר חדש, N12, שיהווה אתר חדשות לכל דבר, ויתחרה עם ynet על תואר אתר החדשות המוביל בישראל.

לחדשות 12 יש כיום נוכחות דיגיטלית בשני אופנים: כחלק מאתר מאקו - זרוע הדיגיטל של קבוצת קשת (שהיא גם בעלת השליטה בחדשות 12); ובאפליקציה ייעודית. אלא שהאפליקציה הייעודית הולכת לעבור מהפך בקרוב. "אחרי 26 שנים של חברת חדשות, אנחנו יוצאים לדרך עם מהלך של הקמת זרוע דיגיטלית משמעותית בדמות אתר חדשות שייקרא 'N12'. הרבה שנים לא יכולנו להקים אתר בגלל הבעלות המשותפת. סוף-סוף אנחנו יכולים לצאת לדרך עם זרוע דיגיטלית כמו כל אחת מחברות החדשות המובילות בעולם - CNN, BBC, FOX, NBC וכך הלאה" טוען מנכ"ל חדשות 12 אבי וויס.

בקשת בונים את הצעד הדיגיטלי מזה מספר חודשים, תוך שהם נסמכים בעיקר על הכוחות הדיגיטליים הנמצאים במאקו. עם זאת, אומרים בחברה, התוכן הפרסומי יישאר חלק ממאקו, ותתבצע הפרדת כוחות, כאשר באפליקציה החדה יהיה תוכן חדשותי בלבד. לצורך מהלך זה, חדשות 12 עיבו משמעותית את צוות התוכן שלהם. 

"כבר במהלך 2019 גייסנו עיתונאים ועיבינו את כוח-האדם לטובת המשימה הזאת, שהיא אבן-דרך, טוען אבי אטיאס, סמנכ"ל הדיגיטל של חדשות 12, "יש לנו יתרון בתחום הווידאו, אבל אנחנו מבינים שעלינו לייצר עוד תוכן איכותי טקסטואלי. אפליקציית חדשות 12 מזוהה מאוד עם שידורי הטלוויזיה, בN12 יהיו הרבה יותר עולמות תוכן."

יש לציין כי האסטרטגיה של N12 מול ynet נשענת על העיתונאים של חדשות 12 מוכרים לכל, ובעלי מוניטין רב על שום הופעתם על המסך מדי ערב. זאת, בניגוד ל-ynet בו העיתונאים אינם בקדמת הבמה וחלקם אינם מוכרים לקוראים.  

 

17.01.2020

1. כל המתחרה בynet ברוך יהיה (איתן)

אתר חדשות שדורס אנשים ומנסה לשלוט במדינה ראוי למחיקה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תמונת ארכיון. בנות ביריד שירות לאומי צילום: מנהלת השירות הלאומי אזרחי

האם מצוקת בנות השירות הלאומי בדרך לפתרון?

קרא עוד