הפרויקט של הרב שרקי

בקרוב, מרכז אקדמי ורוחני ראשון מסוגו שישמש גם כבית העמותה "ברית עולם" וייקרא על שם בנו המנוח של הרב שרקי, שנרצח בפיגוע בירושלים

חדשות כיפה
טו בתמוז התשעט
,
18 ביולי, 2019 21:58
הרב שרקי

הרב שרקיצילום: יחצ

עמותת הרב אורי שרקי, באמצעות תלמידיו, יוצאת בקמפיין מימון המונים במטרה להקים את "מרכז הרב שרקי ע"ש שלום יוחאי", שירכז את פעילותו הענפה. העמותה גייסה תורמים פרטיים שהתחייבו שעל מיליון שקלים שייאספו, הם ישקיעו סכום זהה. קמפיין מימון ההמונים יתקיים השבוע, בתאריכים 16-18 ביולי 2019.

הרעיון הוא לבנות בית מדרש אקדמי ללימודי אמונת ישראל, מכון למנהיגות יהודית, להרחיב את מערך מדיה ולהציע תכניות להכשרת אנשי חינוך והוראה. בתכנון להקים מרכז קונגרסים, אירועים ולקיים שיעורים פתוחים לציבור. לשם כך, יוקמו מסגרות ייחודיות, ישיבה אקדמאית המשלבת את העולם הרוחני והאינטלקטואלי ויציע לימודים תורניים-אקדמיים בנושאים יהודיים אוניברסליים. 

"מדינת ישראל והעם היהודי בכלל זקוקים לתורה גדולה", הסביר הרב שרקי את הטעם שבהקמת המרכז החדש, "חסר לנו שיח ציבורי ברמה גבוהה שיכול להתמודד בצורה קבועה, מעמיקה, עם השאלות הגדולות המנסרות בחלל העולם, בסגנון שיכול להישמע באליטות האינטלקטואליות והאומנותיות. לכן, יש צורך להנגיש את היהדות ברמה גבוהה לכלל הציבור".

המרכז ישמש גם כמשכן הקבע לעמותת "ברית עולם" שייסד הרב וגם ל"בית יוחאי", שנחנך אשתקד בירושלים על שם בנו, שלום יוחאי ז"ל (25), שנרצח בפיגוע דריסה לאומני בירושלים לפני ארבע שנים. המנוח הדריך בישיבה התיכונית "בני צבי", בוגר והדריך בתלמוד תורה "מורשה" בירושלים ובוגר ישיבת ההסדר "ירוחם". שירת כלוחם בספינות הדבורים של חיל הים ואחיו של כתב החדשות, יאיר שרקי. נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אמר בשעתו: ״איבדנו עלם ברוך כישרונות, יפה תואר ומאיר פנים ואין מילים של נחמה אשר ישכיחו זאת מלב". 

04.11.2019

1. פרטים (אפרת)

אשמח לקבל מייל שלכם ליצור קשר.. תודה!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ורעייתו  צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ח"כ ניצן הורוביץ: "על הנאשם נתניהו לפנות את הזירה הפוליטיות מיד"

קרא עוד