עם ההגדה החדשה של הרב שי פירון: האסטרטג הסרוג אירח זיכרון בסלון

האסטרטג הסרוג משה קלוגהפט יצא בשיתוף פעולה מיוחד עם השר לשעבר הרב שי פירון: הגדת השואה של הרב שי פירון | "הדור שלנו נותר לבד במערכה"

חדשות כיפה 28/04/22 17:05 כז בניסן התשפב

עם ההגדה החדשה של הרב שי פירון: האסטרטג הסרוג אירח זיכרון בסלון
קלוגהפט, צילום: יחצ

אירוע מיוחד של זיכרון בסלון נערך אמש (ד') על גג ביתו של היועץ האסטרטגי משה קלוגהפט. באירוע הושקה הגדת יום השואה שכתב הרב שי פירון, וקונספט חדש לארועי זיכרון השואה לדור הרביעי. בין המשתתפים היו ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני, המפכל לשעבר רוני אלשייך ועוד עשרות משתתפים.  

קלוגהפט סיפר באירוע: " נרצה או לא נרצה, השואה הופכת משיעור היסטוריה לשיעור תנך. מאמת מוחלטת לנושא לדיון. הדור שלנו נותר לבד במערכה. ערכנו טקס שונה, עם הרבה תוכן, לימוד ורגש - אך ללא ניצולים, האחריות עוברת אלינו וצריך להסתדר לבד. ובעצם אולי ממילא, כולנו הניצולים. כולנו שורדי השואה".

ערב מיוחד

ערב מיוחד צילום: אביב קלוגהפט

הרב שי פירון שעומד מאחורי ההגדה הוסיף: "ילדותי עברה בצל השואה. סבא וסבתא יצאו מהתופת אבל היא לא יצאה מהם. תווי פניהם ושתיקותיהם פצעו את ליבי.  סבא וסבתא למדו אותי ששורד שואה הוא מי שמתמודד איתה כל יום, בעיקר כל לילה.  ויום אחד, קבלתי מהם את המקל השליחות. לא, לא רק לזכור, לא רק לספר. אלא להיות שותף, צנוע לקיים עולם הפוך מהזוועות שהתחוללו במחנה בטרסניסטיה. 

לפני שנים הצטרפתי למיזם זיכרון בסלון ביוזמת עדי אלטשולר והצוות הנפלא שלה. מאות שעות של עיסוק בתוכן; שנה אחר שנה אני מגיע להכשרת המנחים. פעם אחר פעם אני חוזר בפניהם: לצד הזיכרון, לצד הניסיון להבין את האנטישמיות ושנאת היהודית, תזכרו שצריך לתקן, לעשות ההיפך. ואז חלמתי על הגדה של יום השואה . שנזכה לקיים "והגדת לבנך", לשבת יחד כמו בליל הסדר, לספר, לדבר, לדון, להנחיל. השורדים האחרונים הולכים מעימנו, אבל אנחנו לא ננוח. נזכור ונתקן".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר