עורך ראשי חדש לעיתון "ישראל היום": הסרוג עמר לחמנוביץ

לאחר חמש שנים כעורך הראשי של "ישראל היום", בועז ביסמוט התפטר מתפקידו והשאיר אחריו חור גדול. לחמנוביץ, שנמנה עם הגרעין המייסד של העיתון בשנת 2007 - יחליף אותו בתפקיד

חדשות כיפה 23/02/22 19:38 כב באדר א'

עורך ראשי חדש לעיתון "ישראל היום": הסרוג עמר לחמנוביץ
עמר לחמנוביץ, צילום: עמי שומן

לפני פחות מחודש ולאחר חמש שנים כעורך הראשי של עיתון "ישראל היום", בועז ביסמוט התפטר מתפקידו. "כמעט חמש שנים עמדתי בראש העיתון מספר 1 בישראל. אלו היו שנים מאתגרות, מרתקות וגדושות אירועים ועשייה", אמר ביסמוט, והותיר אחריו חלל גדול. החל מהערב (ד'), את מקומו החשוב ימלא באופן קבוע עמר לחמנוביץ.

לחמנוביץ בן ה-42, אשר שימש בחודש האחרון מ"מ העורך הראשי, נמנה עם הגרעין המייסד של העיתון בשנת 2007, ומאז כיהן בשלל תפקידי עריכה בכירים, ובהם כעורך המוסף הפוליטי-אקטואלי "ישראל השבוע" וכעורך מדור הספרים.

לחמנוביץ הוא בוגר בית הספר לאמנות קמרה אובסקורה. בשנת 2013 הוא זכה בפרס ברנשטיין לביקורת ספרותית בעיתונות היומית - פרס העיתונות הראשון שהוענק לעיתונאי של "ישראל היום". בכך, יישאר העיתון תחת ידיים מוכרות, וימשיך בדרכו האידיאולוגית.

מרים אדלסון: "יוביל את העיתון ליעדים חדשים"

עמר לחמנוביץ אמר עם כניסתו לתפקיד: "אני מודה לד"ר מרים אדלסון, מו"ל 'ישראל היום', ולמשפחת אדלסון כולה על האמון שהם נותנים בי ועל ההזדמנות שניתנה לי להתייצב בראש מערכת העיתון המוביל במדינה 'ישראל היום' ימשיך לקבוע סדר יום עיתונאי לאומי אמין ובלתי מתפשר".

"עמר לחמנוביץ צמח ב'ישראל היום' מיום הקמתו, ובעשור האחרון עמד בראש המוסף הפוליטי-אקטואלי 'ישראל השבוע'", מסרה ד"ר מרים אדלסון. "אני שמחה שהוא יעמוד מעתה בראש המערכת כולה, ומשוכנעת שהוא יבסס וירחיב את מעמדו של 'ישראל היום' כעיתון ציוני גאה, ואף יוביל אותו ליעדים חדשים".

עמיר פינקלשטיין, מנכ"ל קבוצת "ישראל היום" אמר כי מינויו של לחמנוביץ לעורך הראשי הוא בשורה משמחת ל'ישראל היום' ולציבור קוראיו. "יחד עם עמר, אני משוכנע שנצעיד את הקבוצה כולה לפסגות חדשות מול המשימות והאתגרים בעולם העיתונות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר