עכשיו זה רשמי: אלעזר במברגר מונה לראש הרשות להתחדשות עירונית

שר הבינוי והשיכון קיבל את המלצת ועדת האיתור אחרי השלב הסופי בהליך, המינוי יעלה לאישור הממשלה ויקבל תוקף באופן מיידי. "סמוך ובטוח כי הוא ימשיך להוביל את הרשות", אמר אלקין עם אישור המינוי

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 22/02/22 12:13 כא באדר א'

עכשיו זה רשמי: אלעזר במברגר מונה לראש הרשות להתחדשות עירונית
אלעזר במברגר, עכשיו זה רשמי, צילום: הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

הסרוגים משתלטים על משרד השיכון: עו"ד אלעזר במברגר, מנכ"ל משרד השיכון לשעבר, ימונה למנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בהתאם להמלצת ועדת האיתור. במברגר מכהן בתפקיד בפועל החל ממאי2021. קודם לכן כיהן במשך 6 שנים כיועץ המשפטי של משרד הבינוי והשיכון, וכמנכ"ל משרד הבינוי והשיכון בתקופת השרה יפעת שאשא-ביטון.

בתפקידו כמנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בפועל הוביל במברגר שורה של מהלכים חדשים בהם; קידום הסכמי מסגרת עם רשויות מקומיות המקדמות התחדשות עירונית בתחומן, פיילוט להרחבת השימוש בתקבולי קרקע משלימה, קידום תכניות מחליפות תמ"א 38 בערים רבות וכן תיקוני חקיקה מהותיים שאושרו בחוק ההסדרים. בנוסף הוא עומד, יחד עם מנכ"ל משרד השיכון, בראשות ועדה בין-משרדית אשר תמליץ לממשלה על מנגנונים ליצירת כדאיות כלכלית למיזמי התחדשות עירונית בערי פריפריה. 

כיועמ"ש משרד הבינוי והשיכון הוביל במברגר תהליכים משמעותיים, ביניהם גיבוש וביצוע של תכנית מחיר למשתכן, קידום הסכמי הגג ופעילות הפיתוח, קידום מערך הסיוע בדיור ורכישה של דירות נוספות למלאי, הנעת מהלכי רגולציה במסגרת אחריות המשרד על רישום קבלנים וחוק המכר ועוד.

במקביל, הוביל במברגר את הלשכה המשפטית של המשרד, במטה הראשי ובמחוזות. במהלך שנת 2020 מילא במברגר את תפקיד מנכ"ל המשרד בזמן התפרצות מגפת הקורונה, ובמסגרת זאת פעל לשמירה על יציבות ענף הבנייה תחת מגבלות התקופה.

במברגר, בן 47, נשוי ואב לארבעה ילדים. מתגורר בירושלים, בעל תואר במשפטים ובמדע המדינה מאוניברסיטה העברית, תואר שני במשפטים ובמנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן, ובוגר תכנית המנהיגות הבכירה של קרן וקסנר ואוניברסיטת הרווארד בארצות הברית.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין אמר לאחר האישור: "התחדשות עירונית כיום היא במכרז העשייה של משרד הבינוי והשיכון ויש לה חשיבות מכרעת בהגדלת היצע הדירות ופיתוח אזורי מגורים ישנים למודרנים ובטוחים. אלעזר הינו בעל ניסיון ניהולי ומקצועי רחב היקף בתחום, ובאמתחתו התנעת תהליכים רבי משמעות שהצלחתם ניכרת כבר עתה. אני סמוך ובטוח כי הוא ימשיך להוביל לקדם ולפתח את הרשות ולעמוד ביעדים השאפתניים שהוגדרו לו".

מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר הוסיף: "ההתחדשות העירונית עומדת כיום במרכז סדר היום הציבורי. מאז הקמת הממשלה ואישור תקציב המדינה אנו מפעילים כלים חדשים אשר להערכתנו יתנו מענה לחסמים מרכזיים בתחום. אני מודה לשר הבינוי והשיכון על הבעת האמון בי, ועל האפשרות להמשיך ולקדם תהליכים אלה במטרה להביא למימוש הפוטנציאל האדיר של ההתחדשות העירונית בישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר