הרב רפי פוירשטיין פורש מתפקידו כרב קהילה

אחרי 20 שנה: הרב רפי פוירשטיין פורש מרבנות הקהילה הדתית לאומית בהר נוף. תקופתו תזכר כמוקד לעלייה תרבותית תורנית שמשכו אליה אלפים מכל הארץ

חדשות כיפה 19/07/21 20:25 י באב התשפא

הרב רפי פוירשטיין פורש מתפקידו כרב קהילה
הרב רפי פוירשטיין, צילום: מכון פוירשטיין

20 שנה אחרי שהצטרף לקהילה הדתית לאומית בשכונת הר נוף שבירושלים הודיע היום הרב רפי פוירשטיין כי הוא פורש מרבנות הקהילה. 

הרב פוירשטיין שבמקביל משמש גם כיו"ר (עמית) ארגון רבני צהר ונשיא מכון פוירשטיין הודיע על עזיבתו מוקדם יותר לחברי הקהילה. 

במהלך כהונתו הוביל הרב רפי את הקהילה הדתית לאומית בהר נוף לקהילה מובילה ומגובשת בירושלים, הפך אותה למוקד של פעילות תורנית ותרבותית שמשכו אליה אלפי משתתפים מרחבי הארץ.

אחד המיזמים המיוחדים שהוביל וייסד הרב רפי היה בשיעור ליל הושענא רבא שאליו הגיעו ראשי העיר ניר ברקת ומשה ליאון, רבנים בכירים כמו הרב עדין שטיינזלץ והרב שי פירון, אמנים מובילים,  בין היתר, שולי רנד, מאיר בנאי ז"ל, דוד דאור ,רמי קליינשטיין, קובי אוז, שלמה גרוניך, קובי אפללו, מוש בן ארי,
עיתונאים ופוליטיקאים - רינו צרור, עופר שלח, שלי יחימוביץ', אילן גלאון,  זאב אלקין עוד. 

בנוסף ייסד הרב פוירשטיין את סדרת שיעורי פרשת השבוע שמשכה אליה מאות משתתפים מדי שבוע לא רק מקהילת הר נוף אלא מכל הארץ, בין היתר לימדו בסדרה הזו הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הרבנים מדן, סתיו, שרלו סבתו ועוד. 

"הצורך לבנות ולפתח קהילה" אומר הרב פוירשטיין "נבע מהצורך לשמר את ירושלים  רבתי כמכילה את כל שבטיה, ופלגיה". המאבק על שמירת הנוכחות הציונית-דתית בירושלים, נוכחות שמדלדלת באופן רציף בעשורים האחרונים, הפך למטרה האסטרטגית של קהילת הדתי-לאומי בהר-נוף. "הגיע הזמן להתחדשות של הקהילה בכוחות צעירים ורעננים שימשיכו את תנופת הפיתוח של הקהילה לטובת בניינה של ירושלים".

הקהילה הקימה וועדת איתור למציאת הרב הבא בראשותו של נשיא הקהילה סיימון קאהן

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר