סגור

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

אשת התקשורת הערביה הנשואה לשחקן המצליח צחי הלוי, מדברת על הברית שערכו לבנם, ועל ההחלטה לרשום אותו בתעודת הלידה כחסר דת. "היה קטע נחמד כשיצאנו מבית החולים, כשהלכנו לרשום את אדם בדלפק של משרד הפנים", מתארת אהריש

חדשות כיפה
ד באייר התשפא
,
16 באפריל, 2021 11:56
לוסי אהריש

לוסי אהרישצילום: הדס פרוש-פלאש 90

לאחר לידת בנם לפני כחודש וחצי, אשת התקשורת הערביה, לוסי אהריש, הנשואה לשחקן המצליח צחי הלוי, מספרת בראיון למוסף "שבעה ימים" על ההחלטה להינשא ליהודי, על תגובת ההורים, וגם על הרישום של הבן, אדם אהריש-הלוי כחסר דת. 

בעבר אמרה אהריש כי ויתרה על הרעיון לצאת עם גבר ערבי, ואף הבטיחה להוריה שעם גבר יהודי היא לא תתחתן. איך בכל זאת התחתנה עם הלוי? "הם לא כל כך הסתדרו איתי, הגברים הערבים. הייתי יותר מדי בשבילם. ומצד שני, יצאתי עם גברים יהודים שהייתה להם בעיה עם הדעות הפוליטיות שלי. פעם יצאתי עם איזה בחור מאוד שמאלני, ובסוף הוא נפרד ממני, כי הוא אמר לי שאני ימנית מדי בשבילו. כל החיים שלי רציתי רק להיות חופשייה להיות אני, ופשוט לא הייתי מוכנה לבצע בעצמי תיקונים כדי להתאים להיות רעיה עדינה של מישהו. בגלל זה האהבה שלי לצחי היא סוג של נס. יש בינינו איזו הסתדרות טבעית".

לדבריה של אהריש, הוריה למדו לחיות עם זה שלבסוף התחתנה עם יהודי. "זה ככה גם עם ההורים. מה שכן, לשני האבות היה קשה בהתחלה עם הרעיון שהילדים שלהם יוצאים עם בני דתות שונות". בהתחלה שניהם דאגו מה יהיה עם הילדים, "אבל איזה יופי זה נהיה עם השנים, אנחנו פשוט חיים יחד אחד עם המנהגים של השני".

אשת התקשורת הערביה, סיפרה כיצד החליטו כי בתעודת הלידה של בנם, תחת סעיף הלאום הוא יופיע כחסר דת. "כשהלכנו לרשום את אדם בדלפק של משרד הפנים. הפקידה כותבת 'לאום: יהודי', ואני עושה עם העיניים לצחי, והיא קולטת שיש בעיה, אז היא מסתכלת על צחי ואומרת – מה, אתה לא יהודי? אני אומרת לה, ’לא הוא, אני‘. היא שואלת, אז מה לכתוב, מוסלמי או ללא דת? ובזה בחרנו, ללא דת. תחת הסעיף לאום בתעודת הלידה, זה מה שכתוב לאדם".

על התגובות שקיבלו בני הזוג לאחר הברית היא סיפרה: "הייתה תמונה שאבא שלי עומד עם הכיפה, וצחי עוטף אותו בתוך הטלית שלו יחד עם הבן שלו דין לרגע אחד, ואנשים התחרפנו מזה. מה חשבתם, שאבא שלי יעמוד בברית של הנכד שלו ולא ישים כיפה? אם זה לא לכבד את הדת, אז מה כן?". אהריש הוסיפה: "ובכל זאת, גם החברה הערבית וגם היהודית, לשתיהן יש טענות אלינו". 


(לוסי אהריש במנולוג על החתונה עם צחי הלוי)

16.04.2021

1. לא יכוֹל להיוֹת. סעיף ה"לאוֹם" לא לבחירה (ירן שגוֹר)

לא הגיוֹני, אי אפשר לבחוֹר את סעיף ה"לאוֹם", הלוואי שהיה אפשר. את סעיף ה"דת" אפשר אבל זה לא נוֹתן כלוּם. החוּקים הוֹלכים לפי סעיף ה"לאוֹם" והוּא נקבע על פי ההלכה וכיוֹצא בזה

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2021

2. יכול להיות. משרד הפנים והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מנסים להסתיר את המציאות מהציבור. (לירון שגור)

הילד הוא לא יהודי כי אמו לא יהודיה והוא לא מוסלמי כי אביו אינו מוסלמי, בהסכמת ההורים משרד הפנים מעדיף לרשום אותו כחסר דת(שווה ערך לנוצרי עבור מדינת היהודים) על מנת שעבור מי שמסתכל על הסטטיסטיקה יחשוב כאילו יש בישראל רוב יהודי מוצק, בפועל יש למעלה כ-30% מוסלמים אשר חלק ללא אזרחות כמו נשים של מוסלמים מעזה והרשות הפלסטינית ואחרים.

דווח על תגובה לא ראויה
18.04.2021

3. גועל נפש.. אומלל הילד... (nh)

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2021

4. רחמנות על יהודי שחי עם גויה והוליד גוי. בתפילה שיזכה לחזור אל אביו שבשמיים ולהפרד מהגויה (יהודיה)

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

5. לוסי אהריש (גיל)

את אשה מקסימב וחכמה , בעלך גם הוא מוכשר . זאת בחירת ליבכם ! חיו את חייכם לפי צו מצפונכם באהבה ובכבוד . גדלו ילדים מקסימים . שאלוהים יברך אותכם ויאיר את דרככם !!!! ????????????

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יפו. אפלייה של העירייה? צילום:  Yossi Aloni/Flash90

חבר הכנסת מש"ס נגד עיריית תל אביב: "אפליה בוטה ופומבית"

קרא עוד