סגור

איתן גלידאי הוא הזוכה בחידון תנ"ך ומורשת בגוש עציון

זו השנה השנייה בה מתקיים חידון תנ"ך ומורשת בגוש עציון, ד"ר אבשלום קור המנחה של חידון התנ"ך העולמי הנחה גם את חידון זה. הזוכה המאושר הוא איתן גלידאי תלמיד אורות עציון, וסגניו הם יונתן כהנא ואייל שבות

חדשות כיפה
ו בתמוז התשפ
,
28 ביוני, 2020 16:02

צילום: יואב שלוסברג- מנכ"ל חברת החידון והחוויה

חידון תנ"ך ומורשת גוש עציון התקיים היום זו השנה השנייה ברציפות. על אף המורכבות ובצל הגבלות הקורונה- החליטה המועצה כן לקיים את החידון שנערך באולם הספורט של גוש עציון, בהתאם להנחיות. את החידון הפיק יואב שלוסברג, מנכ"ל חברת  החידון והחוויה.

ד"ר אבשלום קור, המנחה הקבוע של חידוני התנ"ך העולמי, הנחה גם השנה את החידון בו השתתפו תלמידי ותלמידות מרחבי מוסדות החינוך של הגוש. כ-30  מתמודדים נטלו חלק באירוע שהועבר בשידור ישיר בזום.

מעבר לשאלות בתנ"ך עסק החידון במורשת של האזור במטרה לצייד את ילדי הגוש בערכים ובחיבור נוסף אל חבלי מולדת ואל הסיפור של תקומת המדינה והשיבה לגוש עציון. בסופה של תחרות מותחת ניצח איתן גלידאי תלמיד אורות עציון, סגניו הם יונתן כהנא אף הוא תלמיד בי"ס אורות עציון ואייל שבות מבי"ס "ראשית" שהגיע למקום השלישי.

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון שבא לברך ולחוד שאלה למתמודדים, אמר: "ימים אלו הם ימי החלת הריבונות על חבלי ארצנו. הריבונות היא קודם כל ולפני הכל הסרת סימני השאלה על העתיד של עם ישראל באזור.  הסיבה היחידה שהגענו עד הלום וסימני השאלה עדיין מרחפים על השייכות של יהודה ושומרון היא ניתוק מהשורשים. חידון התנ"ך והמורשת - הוא אחד הכלים שלנו להבטיח שהדור הבא יהיה דור בטוח בעצמו ובתפקידו במשימת ישוב הארץ וחיבור לארץ. חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו. זכינו גם שיואב שלוסברג מחבר ומפיק חידוני התנ"ך הוא תושב גוש עציון וחתן תנ"ך בעצמו- שיזם והפיק גם את החידון הזה"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 הרב קנייבסקי צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

מרצ נגד הרב קנייבסקי בשלט שנתלה באיילון: "הם לא יחליטו"

קרא עוד