ברוך דיין האמת: יהודה וקסמן נפטר

לאחר מאבק של שנים עקב מצבו הבריאותי הרעוע, נפטר היום אביו של החייל החטוף נחשון וקסמן הי"ד. יהודה הלך לעולמו בגיל 73 בבית החולים הדסה עין כרם. בני המשפחה מסרו: "אבא נפטר כשהוא לא סובל. זה הדבר שהיה עבורו ועבורנו הכי חשוב ומשמעותי"

חדשות כיפה
ג בתמוז התשפ
,
25 ביוני, 2020 13:32
יהודה וקסמן צופה בקלטת חטיפת בנו נחשון ז"ל

יהודה וקסמן צופה בקלטת חטיפת בנו נחשון ז"לצילום: Yossi Zamir/Flash90

אבל נוסף בבית משפחת וקסמן. 26 שנים מאז נחטף ונרצח החייל נחשון וקסמן הי"ד בידי מחבלים, היום (ה') הלך לעולמו אביו - יהודה וקסמן ז"ל. יהודה שהתמודד במשך שנים עם מצב בריאותי רעוע הכולל אי ספיקת לב, כליות ועורקים, הבוקר הוא הלך לעולמו בגיל 73. ליהודה ישנם עוד ששה ילדים ביניהם בן בעל תסמונת דאון ואת רעייתו אסתר.

יהודה הקים תאטרון במרכז הקהילתי בשכונת רמות בירושלים, כדי להתמודד עם השכול בעזרת פסיכודרמה, זאת לאחר ששנים שימש כמורה למתמטיקה ופיזיקה. יהודה היה לסמל לשמירת אמונה חזקה גם בעתות משבר. 

כזכור, בנו של יהודה, נחשון, נחטף ב-1994 על ידי ארגון חמאס שהחזיקו בו ולבסוף רצחו אותו בעת ניסיון החילוץ של צה"ל.  מפקד הצוות המחלץ מסיירת מטכ"ל סרן ניר פורז נהרג בפעולה.

בני משפחתו, ילדיו ורעייתו ביקשו למסור לציבור: "ברוך ה׳ אבינו נגאל מיסוריו, כאשר השירות הפליאטיבי בהדסה עשו ממש חסד של אמת, בעזרה בהקלה על הסבל ועל הכאבים ובזכותם הוא נפטר כשהוא לא סובל. זה הדבר שהיה עבורו ועבורנו הכי חשוב ומשמעותי. אנו מודים לצוות הסיעודי והרפואי על מסירות ועל עבודת קודש".

25.06.2020

1. משפחת ווקסמן. (דורשת צדק)

תהה נשמתו צרורה בצרור החיים.
אולי סוף סוף תקבל האם, רעייתו של יהודה ווקסמן את הכבוד המגיע לה, הדלקת משואה ועוד, לא פחות מהגב' פרץ. נכון, ההבדל הוא הצניעות של האם ווקסמן.

דווח על תגובה לא ראויה
25.06.2020

2. משפחת וקסמן (רוחה)

מנוחתו בגן עדן ותנחומים לכל המשפחה

דווח על תגובה לא ראויה
25.06.2020

3. משפחה ודמות אצילית (בוגר חורב)

התלמיד בישיבה באותה תקופה. מעבר להכרות עם נחשון והמשפחה. באותם ימי אוסלו זוכרים יהודה היה דמות מאופקת שיצרה כבוד ושיח ממלכתי עם הממשלה וגורמיה. וכך יצר את אוירת האחדות שהייתה בעם

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2020

4. יהי זכרו ברוך - תנצ"בה! (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
מסוק מסוג 'ינשוף', בו טס הרמטכ"ל צילום: עופר צידון, פלאש90

דרמה: מנועי מסוק הרמטכ"ל כבו באוויר, בעקבות טעות אנוש

קרא עוד