בסימן מאה שנה לתנועה: נפתחה הוועידה השנתית של עזרא

מאות חניכים, מדריכים ובוגרים השתתפו במושב הראשון של הוועידה, שבו נחשפה בין היתר התכנית השנתית של שנת המאה. הרב שרקי: "התפקיד של תנועת עזרא, הוא הגדלת הראש, להפיח את רוח הקודש בתוך האומה"

חדשות כיפה 21/05/18 15:19 ז בסיון התשעח

הוועידה השנתית של תנועת עזרא, צילום: איתי בן עזרא
הוועידה השנתית של תנועת עזרא, צילום: איתי בן עזרא

תנועת הנוער עזרא פתחה הבוקר (ב') את הועידה השנתית, שנערכת בסימן מאה שנה לתנועה. במושב הראשון שהתקיים במרכז מורשת בגין בירושלים השתתפו מאות חניכי התנועה, מדריכיה ובוגריה, יחד עם הצוות המוביל אותה כיום, מזכ"ל התנועה שאול דה מלאך, סמזכ"ל התנועה אביעד מוזס, חבר מועצת התנועה הרב אורי שרקי, ראש מנהל החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ, צוות ההנהלה והמרכזות.

הועידה גם כללה את חשיפת התכנית השנתית של שנת המאה, הכוללת בתוכה את ססמת המאה,  ישיבות ועדות והצבעות בהן החליטו צירי ועידת המאה על דרכי פעילותם ועוד.

"התכנית החינוכית הרעיונית שמובילה את שנת המאה, נסמכת ובנויה על שאלות ותשובות רבות, על אינספור אנשים שפגשנו, ראינו, שמענו והתייעצנו. על חומרי קריאה ולמידת עמיתים בה הקשבנו ועוד", אמר המזכ"ל דה מלאך.

מזכ"ל עזרא, שאול דה מלאך

מזכ"ל עזרא, שאול דה מלאךצילום: איתי בן עזרא

"חיפשנו את אותה שושנה שתקשט את המושב הנוכחי ותחזיר עטרה לססמת התורה עם דרך ארץ, בהפיכת לישראלים, בהחזרת והחדרת האנרגיות האדירות של המפעל העצום אותו החלו הישראלים. תכניות בה אנו פועלים, חיים, מממשים וכותבים וממשיכים אל עבר פנים רבות רבות של רבבות ישראלים כבר מאה שנים ומעבר", הוסיף.

חבר מועצת התנועה, הרב אורי שרקי, אמר: "התפקיד של תנועת עזרא, הוא הגדלת הראש. תנועה שבאה להפיח בנשמה את רוח הקודש בתוך האומה. לא במובן של הוספת דתיות אל תוך המדינה, שזה לכשעצמו טוב, אך לא בזה מדובר, אלא להחיות את הקודש, להראות שתחיית הקודש היא בעצמה גם תחיית החול ותחיית החול היא תחיית הקודש.

"שיתברר שמתוך כל  החברה הגדולה שאנו בונים שעוסקת במשפט, באומנות בכלכלה ובצבא, בנצח, בהוד, ביסוד ובמלכות, החברה הזו היא זו שמצפה להופעת נשמה גדולה, נשמה אלוהית, ישראלית שתאיר את כל דרכי החיים שלנו. כך שכשככל אחד מאיתנו נענה לקריאת המזכ"ל שאול לנצל את התחומים שבהם הוא טוב, הוא  משתמש בכוחות אלו לנצל את שעות הכושר להתגלות נשמת האומה בקרב החברה הישראלית ומתוך כך להשפעה על העולם כולו".

הרב אורי שרקי בוועידת עזרא

הרב אורי שרקי בוועידת עזראצילום: איתי בן עזרא

הוועידה השנתית של תנועת עזרא

הוועידה השנתית של תנועת עזראצילום: איתי בן עזרא

 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר