חדשות כיפה

זוכרים את חנן פורת

ביום חמישי האחרון התכנסו חברים ובני משפחה של חנן פורת ז"ל לציין 6 שנים לפטירתו

ינון מגל זוכר את חנן פורת

ינון מגל זוכר את חנן פורתצילום: יחצ

באירוע מרגש שלווה- רגע לפני יום הכיפורים- בניגוני הסליחות של ההרכב המוזיקאלי אלול, נשאו דברים חברים קרובים של חנן שליוו אותו במהלך חייו המפוארים וממשיכים את דרכו גם היום:
 
חיים פלק תלמידו של חנן ומנחה הערב סיפר על החזון של חנן להקמת יישובים, חזון שמתגשם: "היכולת של חולם החלומות הזה לראות 50 שנה קדימה ולא רק לחלום אלא להעביר למעשה - זה סוד קסמו".

שר החקלאות אורי אריאל אמר כי חנן הוא דוגמה ומופת לעשייה ללא לאות ובלי פשרות, גם במחיר אישי: "תודה למשפחתו של חנן שנתנה אותו לטובת התורה העם והארץ".

השר אורי אריאל באירוע

השר אורי אריאל באירועצילום: יחצ

 
האלוף במיל משה פלד וסגן שר החינוך לשעבר סיפר על שחרור ירושלים והלחימה לצדו של חנן: "ירדנו אל הכותל במדרגות משער המוגרבים. אני זוכר את כניסת הרבנים, הרב קוק והרב הנזיר. זה היה חנן שהדליק שם את מדורת השבט. זה היה כמו חשמל! ראינו אותם מתקרבים וחנן הדליק שם את המדורה של השמחה, ההתרגשות, התקיעה בשופר, תפילות בכי, דמעות. הכל חנן".

נחי אייל מנכ"ל תנועת אורות אמר כי תורתו של חנן ראויה להיות מונחלת לדורות הבאים. אנחנו צריכים להיות קצת ברסלברים בכל מה שנוגע לטובתו של חנן וצריכים לעשות הכל כדי שלחיות את התורה לא יישאר רק אצל אדם אחד שאיננו אלא יהיה מוטמע בציבור הרחב. אנחנו כתלמידיו וממשיכי דרכו צריכים להמשיך את מפעל החסד; את ההתיישבות בדמות בניית שכונות על שמו; את התורה בדמות הקמת גרעינים תורניים. ומעל לכל עלינו להקים יחד בית אור וטוב- מרכז שילמד איך לחיות את התורה. איך להיות חנן!

ינון מגל חזר בהתרגשות אל הראיון הטלויזיוני האחרון והבלתי נשכח עם חנן בו הוא סיכם את חייו במילים המצמררות "רציתי להיות טוב": "רציתי לגעת באמת של הסיפור וראיתי שחנן ברמה רוחנית מאוד גבוהה. ידעתי שזאת כתבת סיכום ולספר סיפור של אדם שנמצא במקומות מפתח רבים כל כך זה לא פשוט. וחנן נתן תשובות לשאלות חזקות בצורה עוצמתית וגם פשוטה. זה הדבר הכי חשוב שעשיתי בעבודה שלי. אני שמח שזה נגע בהרבה אנשים והשאיר חלק ממנו איתנו."

חברים ובני משפחה זוכרים

חברים ובני משפחה זוכריםצילום: יחצ

צביה בתו של חנן הקריאה סיפור קצר מספר ילדים שכתבה כדי שילדיה ילמדו על סבא, על היושרה והאבהות המיוחדת שלו.

הערב הסתיים בחלוקת הספר ״לחיות תהילים״, ספר עם פירושו של חנן לספר תהלים.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב שטרן צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

רבה של ירושלים: "גם חילוניים מבינים שצריך לסגור עסקים בשבת"

קרא עוד