עכשיו במדור היועצים

  1. מירנהדפנה מאיר
  2. המשך לשאלהד"ר צבי מוזס, מכון שילה
  3. המשך לגיסתי...ד"ר צבי מוזס, מכון שילה
  4. עלות התאמת דיאפרגמהדפנה מאיר
  5. גיסתי....ד"ר צבי מוזס, מכון שילה
Mrs. Flinger-cc-by

7 טיפים ללידה קלה יותר

איך מקלות קינמון יסייעו ליולדת עייפה? מדוע חשוב לשתות מים ומה כדאי לאכול לפני? כל הטיפים שיעשו לך לידה קלה יותר ובריאה יותר

פנינה רוזנווסר
כ"ב אב תשע"ג, 29/07/2013 15:10

הלידה צפויה בין שבוע 38 ל-42. רוב היולדות בלידה ראשונה תלדנה אחרי שבוע 40 ולכן חשוב מאוד לא לצפות ללידה. אם את בלידה הראשונה, כשמתחילים צירים חשוב לעקוב שמרגישה תנועות אך להמשיך בהתנהלות רגילה, למשל אם זה אמצע הלילה ובן הזוג ישן ועוצמת הצירים חלשה והצירים רחוקים - נסי גם את להמשיך לישון. הציר מעיר אותך - תנשמי ותעברי אותו ותמשיכי לישון או לפחות לנוח. 

חשוב לשתות ולשתות וגם לאכול אוכל קל שמתעכל מהר ויזרים אנרגיה לגוף. השלב המקדים בלידה ראשונה בו יש צירים ועדיין אין פתיחה של 4 ס״מ של צוואר הרחם יכול להימשך שעות ארוכות ולכן אם היולדת מרגישה ביטחון ומרגישה תנועות עדיף להישאר בבית.

הכוח שמניע את הלידה הם הצירים שפועלים בהשפעת הפרשת הורמון האוקסיטוצין. למרות שאנחנו מאוד מתרגשים ומצפים ללידה חשוב את ההתרגשות ככל שניתן לשמור על ״אש קטנה״ כי הורמון האדרנלין שמופרש במצבי התרגשות יכול לעצור את הצירים ואת תהליך הלידה. 

טיפ לבן הזוג ולתומכים: חשוב לשמור את היולדת במקום בטוח, בסביבה מאפשרת, היא מבחינתה תהיה במקום שלה כמו במעין ״ בועה״ והצירים יעשו את העבודה.

במקרה של שעות ארוכות של צירים לא סדירים והיולדת עייפה: לשתות חליטה מ-4-5 מקלות קינמון בחצי ליטר ולנסות ללכת לישון.

צפוי שהצירים יתרחקו והיולדת תנוח, אבל אז לאחר זמן מה יתחדשו הצירים והיולדת תיכנס ללידה.

במשך כל ההריון אמרו לכם שעל כל דימום צריך לבוא לבית החולים, ובכן לקראת הלידה יתכנו הפרשות דמיות ו/או ריריות דמיות שהן הופעת ה-show הדמי ו/או הפקק הרירי. אלה הם סימנים מבשרי לידה שבדרך כלל אומרים שהיולדת תלד בתוך 3 ימים. חשוב להרגיש תנועות. אם היולדת מרגישה תנועות עובר ומרגישה טוב, כדאי להמתין לצירים סדירים ורק אז להגיע לחדר לידה להיבדק. 

עיסוי פרינאום: טיפ: לשמן שקדים או לשמן בסיס אחר (כמו שמן זרעי ענבים) להוסיף 5-10% ויטמין E. ויטמין E נמכר בקפסולות המיועדות לבליעה. לנקב את הקפסולה במחט או סכין ולרוקן תכולתה לשמן הבסיס. ויטמין E נמכר גם בתור שמן טהור בבתי טבע. עוזר מאוד להגמשת הפרינאום ולהקטנת הצורך בחתך.

הכותבת הינה מיילדת, מנהלת ”שביל הלידה“ ואחראית מרכז לידה טבעי דיאדה בבית החולים לניאדו בנתניה. בבית החולים לניאדו יתקיים ב-9.8 כנס הריון ולידה, הכניסה חופשית

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגיות: הריון, לידה
תגובות
כתוב תגובהטרם התקבלו תגובות

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד