מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

הקומנדו מרחיב את הפעילות בחאן יונס: כך פועלים צלפי אגוז

חיסול מחבלים מהאוויר והיבשה, פשיטה על מפקדות חמאס ואיתור אמצעי לחימה רבים: עוצבת הקומנדו מעמיקה את השליטה המבצעית בלב מרחב חאן יונס

חדשות כיפה חדשות כיפה 25/01/24 14:17 טו בשבט התשפד

הקומנדו מרחיב את הפעילות בחאן יונס: כך פועלים צלפי אגוז
כוחות צה"ל בעזה, צילום: דובר צה"ל

עוצבת הקומנדו ממשיכה בהתקפה במרחב חאן יונס ומעמיקה את השליטה המבצעית במעוז של מחבלי החמאס. הלוחמים מתמחים בלוחמת גרילה ונלחמים בשטח מאתגר במיוחד. התקדמות הכוחות במרחב לוותה בחיכוך רב עם חוליות מחבלים שחוסלו באמצעות ירי צליפה, הכוונת טילים מדויקים וירי טנקים.
באחד המקרים, זיהו לוחמי אגוז שלושה מחבלים חמושים ושיגרו לעברם טיל מדויק מסוג "עוקץ פלדה" שחיסל אותם. בנוסף, בפשיטה על מבנה במרחב חיסלו הלוחמים ארבעה מחבלים בהיתקלויות מטווח קצר.

פעילות יחידת אגוז בלב חאן יונס:

כמויות רבות של מפות ומידע מודיעיני אותר

במבצע ייעודי של כוח הצלפים של יחידת אגוז, ביצעו הלוחמים מספר חיסולים מדויקים במספר שעות בשיטה המותאמת לחוליות האויב שיוצאות מהתת קרקע. כך, מצליחים הלוחמים להטעות את האויב ולחסלו. כמו כן, לוחמי יחידת מגלן פועלים בעוצמה בשטח ומחסלים מחבלים רבים בקרבות עזים, פושטים על יעדי טרור ומאתרים אמצעי לחימה רבים.

חיילי צה"ל בחאן יונס, עזה

חיילי צה"ל בחאן יונס, עזה, צילום: דובר צה"ל

הלוחמים פשטו על מפקדה צבאית של מפקד המערך המודיעין של הג׳יהאד האיסלאמי פלסטיני וכן על מפקדת חמאס בה איתרו כמויות רבות של מחסניות, כלי נשק, מכשירי קשר טקטיים, אמצעים לראיית לילה, מפות ומידע מודיעיני בעל ערך רב.