2.8 מיליארד שקלים: עסקת הענק שתחמש את צה"ל בנשק כחול לבן

משרד הביטחון מחזק את עצמאות הייצור בישראל ורוכש מחברת "אלביט מערכות" חימושים לצה"ל בהיקף נרחב. סכום הרכש: 2.8 מיליארד שקלים. "להבטיח עצמאות ייצור בתחומים חיוניים" | סכום הרכש מתחילת המלחמה: עשרות מיליארדי שקלים

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/05/24 13:30 יג באייר התשפד

2.8 מיליארד שקלים: עסקת הענק שתחמש את צה"ל בנשק כחול לבן
תותחנים, השקעת ענק בתעשיי הישראלית, צילום: Yonatan Sindel,FLASH 90

ברקע המשך הלחימה בעזה וסירוב האמריקאים לכמה ממשלוחי הנשק לישראל, הצהירו בכירי מערכת הביטחון כי יגבירו את ייצור הנשק והאמל"ח בישראל. היום (ג') חתם מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר, על הזמנות רכש רב שנתיות מחברת "אלביט מערכות" בהיקף נרחב של כ-2.8 מיליארד שקלים עבור חימושים לזרוע היבשה.

באלביט עברו למתכונת הספקת נשק מוגברת

מפרוץ המלחמה, ע"פ דרישת משרד הביטחון, תיגברה אלביט מערכות את קווי הייצור שלה. זאת על מנת לעמוד ביעדי הייצור שנקבעו בין המשרד לחברה. יצור התחמושת יתבצע במפעלי אלביט ברחבי הארץ, המעסיקים אלפי עובדים, שמתחילת המלחמה עברו למתכונת מוגברת.

משלוח נשק, אילוסטרציה

משלוח נשק, אילוסטרציה, צילום: Fly Of Swallow Studio,Shutterstock

עשרות מיליארדי שקלים מתחילת המלחמה

מפרוץ המלחמה, הרחיב מנהל הרכש הביטחוני (מנה"ר) את פעולות הרכש 'כחול לבן', במטרה לתמוך את בניין הכח ואורך הנשימה של צה"ל להמשך הלחימה, להבטיח עצמאות ייצור בתחומים חיוניים ולחזק את הכלכלה. היקף הרכש שביצע משרד הביטחון מפרוץ המלחמה נאמד בעשרות מיליארדי שקלים. יותר ממחצית הרכש בוצע מספקים ישראלים.