סגור

הכוכב היהודי קירק דאגלס הלך לעולמו בגיל 103

הכוכב ההוליוודי שהיה ידוע בתמיכתו בישראל, הלך לעולמו והוא בגיל 103. בנו מייקל: "אדם אנושי שהאמין בצדק ושימש השראה לכולנו". דאגלס כיכב בסרטים רבים וזכה באוסקר מיוחד על מפעל חיים

חדשות כיפה
יא בשבט התשפ
,
06 בפברואר, 2020 8:48
דאגלס ז"ל

דאגלס ז"לצילום: shutterstock

השחקן קירק דאגלס הלך לעולמו: לפנות בוקר הודיע בנו הבכור, מייקל כי "אחיי ואני מודיעים בצער על מותו של קירק בגיל 103. הוא היה אגדה מתור הזהב, אדם אנושי שהאמין בצדק ושימש השראה לכולנו". מי שביקש לספוד לדאגלס הוא שר החוץ ישראל כץ שאמר: "משתתף בצער המשפחה והעם האמריקאי על לכתו לעולמו של קירק דאגלס, מוותיקי השחקנים בהוליווד שנפטר בגיל 103. דאגלס, אבין של השחקן מייקל דגלאס, היה יהודי גאה ותומך גדול של מדינת ישראל, שזכור גם מסרטו "הטל צל ענק", בו גילם את האלוף מיקי מרקוס שבא לסייע לכונן מדינה יהודית במלחמת השחרור".

דאגלס נולד בשנת 1916 בניו יורק כבן למשפחת מהגרים רוסית שדיברה ידייש, ואלה העניקו לו את השם איסר דנילוביץ', אותו שינה בטרם התגייס לחיל הים במלחמת העולם השנייה. לאחר המלחמה, פצח דאגלס בקריירת משחק - תחילה על הבמה, ובהמשך במסך הגדול, שם התמחה בתפקידים של טיפוסים מחוספסים וקשוחים, לעתים אפילו מנוולים. בניגוד לתפקודו בסרטים, בחייו הרגילים היה דאגלס הומוניסט גדול, תומך נמרץ של המפלגה הדמוקרטית ופעיל חברתי. 

בין הסרטים הגדולים בהם כיכב השחקן ניתן למנות שתי יצירות פאר של סטנלי קובריק - "שבילי התהילה", סרט אנטי-מלחמתי שבזמנו נגנז בישראל ו"ספרטקוס". כמו כן כיכב ב"Ace in the Hole" שנחשב אחד מסרטיו הטובים של בילי ווילדר ואחד הטקסטים הכי חריפים אי פעם נגד התקשורת. על אלה לא היה מועמד לאוסקר, אך הוא כן קיבל מועמדויות על הופעותיו ב"אלוף", "הרע והיפה" ו"תשוקה לחיים", בו גילם את וינסנט ואן גוך. השחקן לא זכה בפסלון בשלוש הזדמנויות אלו, אך ב-1996 התכבד באוסקר מיוחד על מפעל חיים.

06.02.2020

1. לחלום בהוליוודית (נוסעת זמן הוליוודית)

ראיתי אותו ועוד יותר את בנו. מה יפה סרטו עם ברברה סטנוויק שגחתי את השם שכאילו נשואה לו עשירה וצינית. חלומותת ומלא באו מרוסיה ארופה והיגשימו חלומות אלפיים שנה בהוליווד. גם אני חולמת. אני חולמת בהוליוודית. חחחח את חזרת הנבואה ההוליוודית. היא באמת החלום ההוליוודי הכי גדול לעניות דעתי. להחזיר את מלך הוליווד בארץ הוליווד ביבשת הוליווד בפנטזיה הכי הוליוודית בעולם. פנטזיית השיבה לגן עדן. היום שאנחנו מוקפים פנטזיה אנושית כה אדירה זה רק במימדים של הוליווד. חחח מלך הוליווד יורד מהשמים ומחזיר את הזמן האבוד כמו כלום. כי כולנו נוסעים בזמן במיוחד פה .שבת שלום

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

מודרנה הגישה בקשה לאישור החיסון: "ערוכים להפיץ בתוך 24 שעות"

קרא עוד