סגור

אנדרדוס מציגים: השלב הבא בפמיניזם ההלכתי

קבוצת הסטנדאפ הדתייה יוצאת בסדרת סרטונים חדשה, המתדיינת אודות השלב הבא בפמיניזם ההלכתי, בזווית הומוריסטית ומשעשעת

חדשות כיפה
ד בטבת התשפ
,
01 בינואר, 2020 16:27
חברי אנדרדוס

חברי אנדרדוסצילום: צילום מסך

סדרה תחקירים חדשה לאנדרדוס, והיא מתעסקת במקומות העמוקים ביותר של החברה הדתית, מזווית משעשעת: קבוצת הסטדנאפ הדתייה יוצאת בסדרת סרטונים חדשה. הסרטונים מתחקים אחר הסוגיות השונות בחברה הדתית, התוכן הוויז'ואלי מצליח להעלות חיוך והסוגיות הרגישות ביותר בחברה הדתית עולות לשולחן הדיונים.

צירפנו לכם את הפרק הראשון בסדרה, הנקראת "דוסותיים": https://www.facebook.com/underdos.official/videos/977023799359913/?t=7  

 

01.01.2020

1. למה ס״ת ספרדי? ההסבר בפנים (המומחה למגדר)

יש טרנד בזמן האחרון לקדם את המזרחיות כדבר הבא, כפתרון לשסע הקיים היום בחברה הישראלית. מבין מובילי הקו הזה, אפשר למנות את אבישי בן חיים עם תוכניתו ״ישראל השנייה״. אבל גם בברנז׳ה הדתית לאומית הליברלית במיוחד בביצות, היגיעו למסקנה שאי אפשר לקדם פרוגרסיביזם דתי במסגרות הרגילות של תרבות דיון עניינית וויכוחים אידאולוגים נוקבים. הממסד הדתי לאומי מקבל בסובלנות את תופעת המניינים השוויוניים כל עוד הם נשארים בנישה מסויימת ולא חודרים למיינסטרים. זה מקומם מאוד את הדתי לייט המצוי, והם רוצים להאיץ קצת את המהפכה. יושבים כל מיני אנשים האחראים על קידום האג׳נדה הפמיניסטית ומגיעים למסקנה הפשוטה: כדאי להתלבש על המודל המזרחי כדי לקדם רעיונות כלליים. הרי אם בבית כנסת מזרחי אפשר לראות חובשי כיפות שחורות, כיפות סרוגות, כיפות לבנות, אנשים עם עגילים ותספורות מוזרות, וכולם מתקבלים בסבר פנים יפות, אז אולי משמה תצא הבשורה. אם נצליח בשם ההכלה המזרחית לקדם את הנשים בניהול הבית כנסת, לאט לאט החומות ייפלו ואז זה יהפוך לדבר כה שגרתי שיאלץ את הממסד הדתי הלאומי האשכנזי להתיישר.
יש פה אג׳נדה ברורה ומעניין שאנדרדוס נופלים בפח הזה במודע. יכול להיות שרוח התקופה משפיעה על התכנים שלהם. אם כן, זה חבל מאוד.

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

2. ספר תורה ספרדי (א)

הם אמרו את זה רק בגלל שספר תורה ספרדי הרבה יותר כבד מספר תורה אשכנזי...

דווח על תגובה לא ראויה
02.01.2020

3. האמת שיותר קל ספרדי (סטודנט)

אשכנזי צריך לשמור על שיווי משקל כדי שלא יפול

דווח על תגובה לא ראויה
02.01.2020

4. כשזה יתחיל להצחיק, עדכנו אותי. (יצחק)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

כתב אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים הוגש נגד רב השב"ס לשעבר

קרא עוד