אברהם פריד - מתי קאתי מר? סינגל אחרון מצמאה 5

שמונה סינגלים יצאו בשנה האחרונה מהאלבום החמישי בסדרת צמאה, וכעת יוצא האלבום החמישי כולו עם הסינגל החותם את האלבום של הזמר אברהם פריד בביצוע חדש ועכשווי לניגון הוותיק "אמתי קאתי מר", צפו

חדשות כיפה 02/12/19 11:13 ד בכסלו התשפ

אברהם פריד - מתי קאתי מר? סינגל אחרון מצמאה 5
צילום: יחזקאל איטקין

הזמר והיוצר אברהם פריד מחדש את הניגון החב"די הותיק "אמתי קאתי מר", בביצוע ובעיבוד ישראלי – עכשווי, בהפקתו המוזיקלית של נאור כרמי, סינגל שמיני ואחרון מתוך צמאה 5. צפו:הבעל-שם-טוב מספר באחת מאיגרותיו כי בראש השנה עשה 'עליית נשמה', והגיע עד היכלו של המשיח, ושאלו: "אימתי קאתי מר?"  מתי יבוא כבודו? ענה לו המשיח: "לכשיפוצו מעינותיך חוצה". הלחן המקורי הוא ניגון ירושלמי.

פריד, המבצע בסגנונו האישי המיוחד ומלא החיות את הניגון ושגם השנה יופיע במופע צמאה אמר: "ניגון 'אימתי קאתי מר' אותו זכיתי לשיר באלבום הנוכחי, שהוא למעשה האחרון בסדרת 'צמאה', הוא בעצם נקודת ההתחלה של כל י"ט כסלו ושל כל 'צמאה'. כשהבעל שם טוב, מייסד תורת החסידות מספר לעולם שהדבר הזה- של הפצת המעיינות החוצה לעולם כולו, מביא גאולה כשלעצמו! לא פחות!"

עוד אמר פריד בהתייחסות למופעי צמאה- "מופעי צמאה זה בעצם התוועדות חסידית גדולה. עם תזמורת והפקה ברמה הכי גבוהה שיש. זה שידוך טוב של רוחניות, התוועדות וניגוני חב״ד עם הגשמיות הגדולה שיש במקום. י״ט כסלו זה היציאת מצריים של החסידות והחסידים. ובכלל אין כמו הקהל הישראלי שמגיע במצב רוח טוב ומשתתף בשירה עם אנרגיות והתלהבות שיש רק לישראלים".
 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר