החדש של יונתן רזאל: "אין עוד מלבדו" בביצוע ישראלי עכשווי

הזמר והיוצר יונתן רזאל מחדש את הניגון החב"די הותיק "אין עוד מלבדו", בביצוע ובעיבוד ישראלי – עכשווי, בהפקתו המוזיקלית של נאור כרמי, סינגל שביעי וכמעט אחרון מתוך צמאה 5

חדשות כיפה 24/11/19 14:51 כו בחשון התשפ

החדש של יונתן רזאל: "אין עוד מלבדו" בביצוע ישראלי עכשווי
צילום: צילום מסך יוטיוב

הזמר יונתן רזאל מוציא עיבוד וביצוע חדש לשיר "אין עוד מלבדו" שידוע כניגון חב"די ותיק, זו הפעם הרביעית בה לוקח רזאל חלק בפרוייקט המוזיקלי צמאה, עד עכשיו ביצע את השירים: "כאייל תערוג", "וידעו כי אתה", "יעלה תחנונינו".

מילות הניגון: כִּי הַכֹּל הֶבֶל הֲבָלִים, אֵין עוֹד מִלְּבַדּוֹ. סְ'אִיז דָּאךְ אַלְץ הֶבֶל הֲבָלִים אֵין עוֹד מִלְּבַדּוֹ
הלחן אינו ידוע. מקור המילים הוא ברעיון החסידי – השאיפה להביא את האדם לידי הכרה שהעולם כולו הוא אַיִן ואפס, הבל הבלים, ושהמציאות האמת והיחידה היא הקב"ה – אין עוד מלבדו.

האזינו:


רזאל, המבצע בסגנונו האישי המיוחד את הניגון ושגם יופיע השנה במופע צמאה אמר: "יש לי זכות ואני גאה לקחת חלק במסר הגדול הזה של 'אין עוד מלבדו'. אני רואה בפסוק הזה את תמצית העבודה ממש. הניגון הזה ממחיש בתמציתיות את עבודת היהודי בעולמו- "הכל הבל הבלים ואין עוד מלבדו" כשהמילים מושרות שוב ושוב ושוב, זה ממש חודר לתודעה. 
במפגש שלי עם נאור נוצר גרוב ממש כייפי. החיבור הזה היה מהנה מאוד עבורי. אני מגיע ממוזיקה יותר עמוקה והניגון הזה הצריך ממני בהתחלה לצאת קצת מאיזור הנוחות שלי. לאט לאט נכנסתי לעניין בכיף גדול. הילדים שלי שומעים את השיר המון והוא מתנגן בבית. הקטע עם האידיש- חצי משפט כזה, היה חידוש ממש גדול עבורי ואהבתי את העניין."

שישה סינגלים יצאו בשנה האחרונה מהאלבום החמישי בסדרת צמאה, וכעת יוצא האלבום כולו לאחר הפסקה בת שנתיים מאז שיצא אלבום צמאה 4, וביניהם:  "אכן אתה", הנשמה יורדת לתוך הגוף", "יוונים", ניגון לשבת קודש, "הללו", "אנא עבדא", "אימתי קאתי מר" בשבועות הקרובים עד להשקת האלבום במסגרת פסטיבל החסידות הגדול של השנה- אירועי י"ט כסלו בבנייני האומה, צפויים לצאת עוד חמישה ביצועים חדשים לשירים חב"דיים שורשיים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר