סגור

ארץ נהדרת על החיקוי של הרב קנייבסקי: "היינו צריכים לעבות את מערך האבטחה על האולפנים"

עורך ארץ נהדרת, מולי שגב, התייחס בראיון לגל"צ להצגת דמותו של מנהיג הציבור החרדי בתכנית הסאטירה: "הוא נמצא בצומת כל כך משמעותית שקובעת את גורלנו בתקופה האחרונה"

שירה שור, חדשות כיפה
טו בשבט התשפא
,
28 בינואר, 2021 10:40

צילום: ליאור בורג

תכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" עוררה סערה אתמול (ד') כשפרסמה על כוונתה להציג חיקוי של הרב קנייסבקי, ממנהגי הזרם הליטאי בציבור החרדי. תגובות גינוי חריפות נשמעו מצד פוליטיקאים רבים, ביניהם ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שאמר על יוצרי התוכנית "שיישרפו בגיהנום". הבוקר התייחס לראשונה העורך הראשי של התוכנית, מולי שגב, לנושא בראיון לגל"צ.

"אני לגמרי מקבל את הביקורת. מצד שני, האיש נמצא בצומת כל כך משמעותית שקובעת את גורלנו בתקופה האחרונה. אחרי השבוע האחרון אפשר לא לעשות מערכון על קנייבסקי?", אמר שגב.

כשנשאל שגב האם עלה בדעתו שציבור רחב ייפגע מהמערכון, השיב: "עלה בדעתי ואני חושב שרובם גם התקשרו אליי ב-24 השעות האחרונות והשאירו לי הודעות".

עורך התכנית סיפר על סיטואציה שנוצרה בעקבות הסערה: "בגלל המצב היינו צריכים לעבות את מערך האבטחה על האולפנים. ישבנו לצהריים ופתאום הלכה לכיווננו קבוצה של חרדים, המאבטחים זינקו ולקח כמה שניות להבין שזה הקאסט של זהו זה שהיה בצילומים באולפן ליד".

בשיחה עם "חי בלילה", הגיב אריה, נכדו של הרב קנייבסקי לסערה בעקבות המערכון. "כואב לאנשים מאוד. סבא שלי הוא דמות רוחנית שמאות אלפי אנשים לא זזים בלעדיה. בשבילם זה קשה". נכדו של הרב אמר כי הם לא יצפו במערכון: "זה לא מעניין את סבא שלי. הוא לא אמור לדעת דבר כזה, זה לא עסק שלו. מה שמעניין אותו בחיים זה רק התורה".

 

28.01.2021

1. הרב מזלזל בי ובמשפחתי מכיוון שאנחנו בסגר , הילדים לומדים מהבית ואני עובד מהבית (אם כל הכבוד לרב)

בגלל אנשים כמוהו בחיים לא נצא מהסגר ועוד משפחות יאבדו את הפרנסה שלהם ואת החיים שלהם.
לא יתכן שיהיה דין שונה בסגר בין יהודי ליהודי.
כמו שבספירת העומר לא מתחתנים גם עכשיו יש מגפה שמשתוללת ולא מתחתנים .
ואם כל הכבוד ללימוד תורה , החיים של כולנו חשובים מהכל
ט"ו בשבט שמח לעם ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
28.01.2021

2. לא, החיים שלך לא (!) יותר חשובים משימור אורח חייהם ותלמוד התורה שלהם. מצטער לבשר לך. (יואל)

אם ההימצאות בסגר תגרום לחרדים לשבירת חמות הגטו ובכך להיעלמות אורחות חייהם ותלמודם המתמיד במסורת ובתורה- אזי אין כל ערך לסגר ועדיף שיהיו גם 1000000 מתים.
ולכל המלעיזים לגבי "פיקוח נפש דוחה את התורה כולה", ו"דרך ארץ קדמה לתורה" ו"חילול ה'" וכו' יש יוצאי דופן לנ"ל ו"הוא קידוש ה' נוכח גזירות השמד"- כלומר, אם הממשלה הייתה מחליטה על סגר מוחלט אכן היה ניתן לדרוש גם מהם לבטל את אורחות חייהם ובתי מדרשותיהם אמנם מאחר והממשלה החליטה שבישראל יש דברים "שמעל הסגר" כגון הפגנות למען ה"דמוקטיה" וכו'- היא הציבה סולם ערכים שגוי מבחינה תורנית. ואם כן- משעה שמצאנו שהוחרגו מהסגר דברים- אי אפשר להכניס זאת לקטגוריות הנ"ל ונראה שהסגר משמש ככלי ניגוח ישיר באורח החיים הדתי הפשוט (אפילו בדבר הטריוויאלי ביותר קיום מניין בבתי כנסת- בסגר הותר רק לחמישה אנשים להתכנס ביחד במבנה ועשרה אנשים בשטח הפתוח) בעוד שיש דברים חופשיים לגמרי שהרי הם "מקודשים" בסולם הערכים הדמוקרטי.
אי לכך אנחנו נכנסים לתחום של "גזירות השמד" שבו יש מצווה לקיימם אף במחיר של אבדות בנפש (וכל שכן אבדות כלכליות, אובדן ה"נוחות האישית" וכו').
הם נאבקים על נשמת אפם ממש ועל שימור אורחות חייהם.
הדתי הלאומי הממוצע צריך להעריץ את מסירותם ולעשות חשבון נפש למה הוא בעצמו לא נאבק על כך. כולי תקוה כי מגזר זה עדיין לא הרים ידיים נוכח רוחות הפר(ו)צים שנכנסו מבעד דלתו ויתעשת להיאבק על דברים אלו גם.
זהו שעת שמד ומבחן של ערכים מול ערכים. התקשורת והפוליטיקאים משמאל יודעים זאת ולכן נאבקים על כך בעוז בעצמם (לדוג' קביעת הנרטיב: מפגינים כ"אבירי הדמוקרטיה" לומדים כ"מפיצי מחלות" במקום "אבירי החינוך" וכו').
ואכמ"ל.


דווח על תגובה לא ראויה
28.01.2021

3. נראה את הגיבורים השפלים של ארץ נהדרת אם היו מציגים כך את הקאדי הראשי של הערבים או הקייס הראשי של האתיפים אבל את הרב קניבסקי בעל רוח הקודש מציגים בנלע (בושה לשמאל הישראלי)

נראה את הגיבורים השפלים של ארץ נהדרת אם היו מציגים כך את הקאדי הראשי של הערבים או הקייס הראשי של האתיפים אבל את הרב קניבסקי בעל רוח הקודש מציגים בנלעגות חסרת תקדים והעורך והשחקנים צריכים לחשוש מעונש של שמיא.

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2021

4. אוי לנו מיום הדין (Xxx)

מי שמזחזל בלומדי תורה . אוי לנו מיום הדין

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

היישוב גבעת אסף. ארכיון צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

בדרך לאישור: החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה יוגש מחדש

קרא עוד