הסרט ג'נין ג'נין נאסר לשידור בישראל

ניצחון משפטי למשפחות השכולות, הקצינים והלוחמים שהשתתפו בקרב בג׳נין במבצע ״חומת מגן״. סרטו של מוחמד בכרי נאסר להקרנה בישראל והבמאי חויב לשלם 175 אלף ש״ח לסא״ל במיל׳ מגנאג׳י

עדיאל שביט, חדשות כיפה 11/01/21 22:51 כז בטבת התשפא

מוחמד בכרי במאי הסרט, צילום: פלאש 90
מוחמד בכרי במאי הסרט, צילום: פלאש 90

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, הלית סילש, קבעה בפסק דין, שפורסם אמש, כי הקרנתו של הסרט " ג׳נין ג׳נין " בישראל תיאסר ואף הורתה להחרים את כל עותקי הסרט הקיימים בישראל, ולהסירו מאתר שיתוף הווידאו של גוגל YouTube.

בנוסף, חייב בית המשפט את במאי הסרט, מוחמד בכרי , לשלם פיצויים בסך 175,000 ש"ח וכן  הוצאות משפט בסך 50,000 ש"ח לתובע, סא״ל במיל׳ נסים מגנאג׳י, אשר נלחם בקרב במסגרת מבצע ״חומת מגן״ באפריל 2012. מגנאג׳י יוצג על ידי עורכי הדין נבות תל-צור וטל שפירא, שניהם קצינים  במילואים ששירתו במילואים במבצע "חומת מגן", וטיפלו בתיק זה בהתנדבות מלאה.

בית המשפט ביקר קשות את בכרי, וקבע כי לא דבק באמת, הציג בסרט אירועים מזוויעים, תחת מעטה של "סרט דוקומנטרי" וכי הקדיש את הסרט לזכרו של מחבל חבר גדודי אל אקצה, אותו הציג באופן כוזב כ"מפיק הסרט". טענות ההגנה של בכרי נדחו, תוך שבית המשפט קובע שמדובר בהוצאת לשון הרע כנגד אדם פרטי, שנקרא על ידי מדינת ישראל לשירות מילואים במבצע "חומת מגן", ומצא עצמו ללא כל הצדקה מוצג בסרט כמי שבזז באיומי נשק אדם מבוגר וחסר ישע, זאת כחלק מהצגה שקרית כוללת של פשעי מלחמה שבוצעו לפי הסרט על ידי חיילי צה"ל בג'נין.

פורום המשפחות השכולות, הקצינים והלוחמים מסר בעקבות הפסיקה: ״לאחר 18 שנים של מלחמה משפטית וציבורית הצדק יוצא לאור ובית משפט ישראלי מקבל החלטה אמיצה להפסיק את ההסתה ולאסור את הפצת הסרט בכל פלטפורמה אפשרית. תדע כל אם עבריה כי מוחמד בכרי הוא מחבל של הסתה פושעת כנגד משפחות שכולות, קציני ולוחמי צה״ל וכנגד מדינת ישראל״.

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר