סגור

הסרט ג'נין ג'נין נאסר לשידור בישראל

ניצחון משפטי למשפחות השכולות, הקצינים והלוחמים שהשתתפו בקרב בג׳נין במבצע ״חומת מגן״. סרטו של מוחמד בכרי נאסר להקרנה בישראל והבמאי חויב לשלם 175 אלף ש״ח לסא״ל במיל׳ מגנאג׳י

עדיאל שביט, חדשות כיפה
כז בטבת התשפא
,
11 בינואר, 2021 22:51
מוחמד בכרי במאי הסרט

מוחמד בכרי במאי הסרטצילום: פלאש 90

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, הלית סילש, קבעה בפסק דין, שפורסם אמש, כי הקרנתו של הסרט " ג׳נין ג׳נין " בישראל תיאסר ואף הורתה להחרים את כל עותקי הסרט הקיימים בישראל, ולהסירו מאתר שיתוף הווידאו של גוגל YouTube.

בנוסף, חייב בית המשפט את במאי הסרט, מוחמד בכרי , לשלם פיצויים בסך 175,000 ש"ח וכן  הוצאות משפט בסך 50,000 ש"ח לתובע, סא״ל במיל׳ נסים מגנאג׳י, אשר נלחם בקרב במסגרת מבצע ״חומת מגן״ באפריל 2012. מגנאג׳י יוצג על ידי עורכי הדין נבות תל-צור וטל שפירא, שניהם קצינים  במילואים ששירתו במילואים במבצע "חומת מגן", וטיפלו בתיק זה בהתנדבות מלאה.

בית המשפט ביקר קשות את בכרי, וקבע כי לא דבק באמת, הציג בסרט אירועים מזוויעים, תחת מעטה של "סרט דוקומנטרי" וכי הקדיש את הסרט לזכרו של מחבל חבר גדודי אל אקצה, אותו הציג באופן כוזב כ"מפיק הסרט". טענות ההגנה של בכרי נדחו, תוך שבית המשפט קובע שמדובר בהוצאת לשון הרע כנגד אדם פרטי, שנקרא על ידי מדינת ישראל לשירות מילואים במבצע "חומת מגן", ומצא עצמו ללא כל הצדקה מוצג בסרט כמי שבזז באיומי נשק אדם מבוגר וחסר ישע, זאת כחלק מהצגה שקרית כוללת של פשעי מלחמה שבוצעו לפי הסרט על ידי חיילי צה"ל בג'נין.

פורום המשפחות השכולות, הקצינים והלוחמים מסר בעקבות הפסיקה: ״לאחר 18 שנים של מלחמה משפטית וציבורית הצדק יוצא לאור ובית משפט ישראלי מקבל החלטה אמיצה להפסיק את ההסתה ולאסור את הפצת הסרט בכל פלטפורמה אפשרית. תדע כל אם עבריה כי מוחמד בכרי הוא מחבל של הסתה פושעת כנגד משפחות שכולות, קציני ולוחמי צה״ל וכנגד מדינת ישראל״.

13.01.2021

1. אל תשמחו. הערב נשיאת העליון תבטל ההחלטה (בגצ יתיר לו)

תתכוננו שהגברת חיות תעמוד לצידו של המחבל בטענה של דמוקרטיה וגם בעצמה תשמח לראות את הסרט במלואו . היא בעד דמוקרטיה עם מחבלים . ולא נראה לי שמישהו יזיז אותה חוץ מתפילה שתזכה להגיע לכאן שוב אחרי 120 בגלגול של עכבר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חקירה (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

התיק נגד חוקרי השב"כ שנחשדו שפגעו ברוצח רנה שנרב במהלך חקירה - ייגנז

קרא עוד