חדשות כיפה

צפו: הסיפור מאחורי המחתרת היהודית

קטעים נבחרים מתוך הסדרה "המחתרת היהודית" של yes שעוקבת אחרי הקמת המחתרת, המנגנון, כיצד נלכדו ואיך הפכו מורשעי המחתרת למושכים בחוטי השלטון היום

פתיח הסדרה המחתרת היהודית

פתיח הסדרה המחתרת היהודיתצילום: יחצ

תחילת שנות השמונים. שרשרת התפוצצויות של מכוניות בערים פלסטיניות תופסת את השב"כ בהפתעה גמורה. 

אלא שלחוקרים, המנוסים בסיכול טרור פלסטיני נגד ישראלים, לא היה ולו קצה חוט כדי להבין מי האנשים שעומדים מאחורי הפעולות הללו. לחטיבה היהודית בשב"כ היו אז שני עובדים.

רק בתום 4 שנים של חקירה מאומצת ודרמטית, וסידרה נוספת של פעולות טרור, מצליחים החוקרים לשים את ידם על מנהיגי המחתרת היהודית - ההתארגנות הטרוריסטית הגדולה והסדורה ביותר של הימין המתנחלי. אז גם יתגלו מִצבוֹרי חומרי הנפץ, שיחשפו את התכנית הגדולה והאולטימטיבית של המחתרת: לפוצץ את כיפת הסלע בהר הבית, המקום הרגיש ביותר במזרח התיכון.

באמצעות חומרים שטרם פורסמו, תמונות, הקלטות ועדויות ממקור ראשון – הן של אנשי השב"כ והן של אנשי המחתרת, מציג הבמאי שי גל מותחן בלשי-פוליטי מטלטל, שחושף, שלב אחרי שלב: כיצד קמה המחתרת ואיך פעל מנגנון הפיגועים; באילו שיטות נקטה היחידה המיוחדת שהוקמה בשב"כ במיוחד עבור מבצע "אור ירוק" שמטרתו - לכידת חברי המחתרת ולהביאם לדין; ולבסוף - איך הפכו מורשעי המחתרת למושכים בחוטי השלטון היום.

בימוי ותסריט: שי גל
הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אין ראשות ממשלה - אין דתיים? צילום: פלאש 90. הדס פרוש

לפיד הבין שהוא לא ינצח את נתניהו ולכן דחק את הדתיים

קרא עוד