היצ'

חדשות כיפה הלל אפלבום 24/10/10 00:00 טז בחשון התשעא

Hitch
ארץ: ארצות הברית
שפה: אנגלית, תרגום :עברית
שנה: 2005
במאי: אנדי טאננט , Andy Tennant
אורך הסרט: 118 דקות
מתאים לגילאים: מבוגרים,

תקציר עלילת הסרט
אלברט ברנמן, רואה חשבון זוטר, שלומיאל, שלימזל ושמנמן, מאוהב נואשות בסלב העשירה אלגרה קול. הסיכוי היחידי שלו להצליח הוא להיוועץ ביועץ הדיסקרטי אלכס היצ'נס – גיבור הסרט.

אלכס (וויל סמית) הוא יועץ לעניני דייטים. מה ללבוש, מה לומר, איך להתנהג – הכול. אולם בעוד הוא מצליח עם לקוחותיו, הוא עצמו – בודד, עד לרגע בו הוא פוגש את שרה מיילס, בעלת טור רכילות בעיתון רב תפוצה. היא לא יודעת ש'ד"ר דייט' שאחריו היא מחפשת, מאחר ולדעתה הוא גרם עוול לחברתה הטובה, הוא הבחור השרמנטי שמתחיל איתה.


http://www.youtube.com/v/zGDS2YxzgWw&hl=en&fs=1

ההמלצה שלי:
מי שקורא את תשפוכת הכתבות על בחורינו המצוינים חסרי הרגישות שלא יודעים איך להתנהג עם בחורה בדייט, עשוי להתלהב מהרעיון של מדריך צמוד (בטוח שיש קואצ'ינג לענין זה).

מי שנכוותה בדייט עם שלומיאל, מקווה שהדייט הבא שלה יקבל הדרכה מאיזה אלכס היצ' שכזה.

אני ממרומי נישואיי יכולתי לראות (עם אשתי) בניחותא ולצחוק, לצחוק, לצחוק. זהו סרט אסקפיסטי טהור ולכן הוא כל כך חמוד. הוא מצחיק מאד, אמיתי מאד, אם גם סטריאוטיפי מאד. וויל סמית' משחק את אלכס הייצ'נס בצורה אמינה וחביבה. אם בהתחלה הוא נראה לנו כשרלטן משהו, הרי שהסצנה בה הוא מסרב לעזור לואנס מונסון הנוכל (הסצנה המוסרית המחויבת כמעט בכל סרט הוליוודי) משנה את יחסנו אליו ומקרבת אותו לדמות השדכן החביב. אצל היצ' כל הגברים יכולים להצליח והעובדה שהם לא מצליחים, נובעת מקוצר דעתם ואי עמידה בכללים הברורים שהוא טבע (אשר, יש להודות, יש להם בסיס במציאות). כל הנשים, מאידך, מוכנות לצאת עם כל אחד בתנאי שהוא עומד באותם כללים, יהא הגבר שוטה ומכוער אשר יהיה. ואכן בסרט כל הנשים יפות ואינטלגנטיות וכל הגברים (חוץ מהיצ' כמובן) הם מכוערים ודי אהבלים.

הסרט צנוע יחסית (פה ושם מחשופים, פה ושם מילים ראויות לצנזור). כשמישהו חורג מכללי הנימוס (כמו ואנס לעיל) הוא חוטף ומיד.

שורה תחתונה – לחובבי האסקפיזם.


מידע חינוכי:

עוד בנושא:
http://www.fisheye.co.il/hitch

הדרוג שלנו
שווה צפיה
די לאלימות
ערכים
צניעות
התנהגות שפה
איכות קולנועית