סגור

החיטה צומחת שוב - בביצוע אסף נגל ואנסמבל "יחד"

הקלאסיקה הישראלית שנכתבה על נופלי קיבוץ בית השיטה, בעיבוד מיוחד לרגל יום הזיכרון. עיבוד וניהול ההפקה המוזיקלית-מתן בן זהב. זמרים: אסף נגל, יואב קופלוביץ, חנן מזור, איתן כספי

חדשות כיפה
ד באייר התשפ
,
28 באפריל, 2020 10:14
אנסמבל יחד עם אסף נגל החיטה צומחת שוב

אנסמבל יחד עם אסף נגל החיטה צומחת שובצילום: אסף נגל

"לקראת יום הזיכרון, כשכבר היה ברור שלא ייערכו טקסים צבאיים ואזרחיים, עלה בי הצורך ליצור משהו ייחודי, ולחבר בין המגזרים השונים", מספר אסף נגל-בוגר להקה צבאית ואיש רדיו בעברו. "יום הזיכרון הזה הוא אולי הקשה מכולם כי אנשים חווים את הכאב לבד וללא משפחת השכול".

הקשר הרציף של אסף, המשמש כחזן צבאי במילואים, עם "יד לבנים", ועם משפחות השכול וידידי צה"ל בעולם, חיזק את הרצון המשותף לתעד את זיכרון הנופלים דרך שדות החיטה ונופיה היפים של הארץ בתקופת האביב.

השיר שנכתב על נופלי קיבוץ בית השיטה, מתכתב עם תקופת האביב ועם קדושת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. בימים הללו, שיהודים בכל העולם סגורים בבתים וחשים געגוע לארץ, עלה הצורך לייצר פס קול עכשווי המעביר תחושה של אחדות ושל אחווה.

28.04.2020

1. בצוע נחמד, אך הביצוע של חווה אלברשטיין נפלא, מעציב ומרגש הרבה יותר. (זמרני)

יפה שאוהבים לחדש בצועי שירים. אולם, לא תמיד הביצוע החדש מוצדק איכותית. במיוחד בשירים הנושאים מטען כה כבד של עצב. לצערנו אין בימים אלו הרבה זמרים המצטיינים באיכות קולית, והבעה מדוייקת וכנה של המסר שבשיר. חווה אלברשטיין היא אחת מהיוצאים מהכלל. ביצועה לשיר זה הוא נפלא ומצמרר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לימודים בתקופת הקורונה צילום: shutterstock

רשת החינוך 'נעם-צביה' לתלמידים: לכו להתחסן בהקדם

קרא עוד