סגור

צפו: החדש של ישי ריבו "סדר העבודה"

הזמר והיוצר ישי ריבו משחרר את הסינגל האחרון לפני האלבום החדש שבדרך, בשיר "סדר העבודה" מספק ישי פרשנות עכשווית לעבודת הכהנים במקדש

חדשות כיפה
ג באלול התשעט
,
03 בספטמבר, 2019 10:21
ישי ריבו

ישי ריבוצילום: יחצ

הזמר והיוצר ישי ריבו משחרר הבוקר (ג') שיר חדש בשם "סדר העבודה" הסינגל האחרון שיוצא לפני האלבום החדש שבדרך. בימי הרחמים והסליחות  מגיש ריבו שיר מתוך תפילת יום הכיפורים, שיאה של התפילה – "סדר העבודה".

את השיר החדש הלחין ישי לפני שנתיים, במהלך התפילה. סיפור עבודת הכהן הגדול בקודש הקודשים בעצם היום הגדול והנורא, ריגש אותו מאוד: "תמיד כשהגעתי לקטע הזה במוסף של יום הכיפורים, השלב המרגש שבו אתה מלווה את עבודת הכהן הגדול בבית המקדש, כל כך התרגשתי בתפילה שרציתי להעביר את החוויה שלי שאני מרגיש מעבודת הכהן הגדול – החוצה".

ריבו הקליט את השיר עם כלי מיתר ומקהלה גדולה – כדי להעניק למאזין קצת מתחושת תכונת עבודת הלוויים במקדש. בסדר העבודה מספק ישי פרשנות עכשווית לעבודת הכהנים במקדש, "המטרה זה להנגיש את רעיון סדר העבודה באופן פשוט לכל אחד, כי די קשה לדמיין את מה שקורה שם יחד עם פירוט הקורבנות, המנחות וההזאות. באמצעות השיר רציתי להיכנס לחוויה של הכהן הגדול, שנכנס פעם אחת ויחידה לקודש הקודשים, מה עובר עליו ועל הציבור המתוח שמתפלל שיצליח לעשות את עבודתו ו...לצאת בשלום מהקודש". 

סדר העבודה הוא סינגל שני מהאלבום החדש, הקודם היה הלב שלי שזכה להצלחה רבה. האלבום אלול תשע"ט צפוי לצאת בט"ו אלול ויכלול שירים ופיוטים באווירת ימי הרחמים והסליחות לצד שירים מקוריים חדשים. באלבום פיוטים מכל העדות והמסורות: אוחילה האשכנזי לצד לך א-לי הספרדי, פיוט מרוקאי לצד לחן של הרב קרליבך וגם הלהיטים נפשי עם מוטי שטיינמץ והלב שלי הפופולארי.

עיבוד והפקה מוסיקלית: מאור שושן וישי ריבו. תזמור כלי מיתר וכלי נשיפה: דוד איכלבי׳ץ.

14.09.2019

1. מטורף (מיכל ורנר)

בחיי לא שמעתי שיא יותר יפה.
מטורף!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנדלבליט. דורש הבהרות צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

מנדלבליט ליזבק: הסבירי התבטאויותייך מהן משתמעת תמיכה בפגיעה בחיילים

קרא עוד