סגור

חותר עם הגיטרה

בדיסק החדש של נעם יעקובסון תמצאו שירים מרגשים על אהבה, אלוקים ומה שביניהם. המלצה חמה לחג.

יאיר פלד
יג בניסן התשעב
,
05 באפריל, 2012 8:30
יחצ

יחצצילום: יחצ

[embed]http://upload-community.kipa.co.il/magazine/45201247760.mp3[/embed]

עטיפת אלבום לרוב מרמזת על תוכנו, כך גם באלבומו החדש של נעם יעקובסון, "ארבעים יום". מיד שאחזתי את הדיסק בידי הרגשתי שלווה. בדיוק כמו האיש בתמונה החותר במים השלווים באמצעות גיטרה. בדיוק כמו התחושה שעברה עלי כששמעתי את הרצועות באלבום, המכילות שירים נוגים ומרגשים על אהבה, אלוקים ומה שביניהם.

את נעם אני מכיר כבר קרוב לשנתיים, במסגרת תפקידי כעורך תוכנית האינטרנט "מהדורת השבט" של קבוצת "לאטמה". שם הכרתי את הצד הקומי והווירטואוזי של יעקובסון במשחק ובשירה. באלבום הבכורה שלו, לעומת זאת, מגלה יעקובסון צדדים אחרים לגמרי. הגשה עדינה ומרגשת המשאירה חותם, מילים בעלי משמעויות המערבבות קודש וחול - בדיוק כמו החיים שלנו.

על ההפקה המוזיקלית אחראים פטריק סבג (החתום על הפרויקט המצליח של דוד ד'אור, "שירת רבים") ולצידו ארז רוסו המוכר לנו מלהקת "הג'ירפות", שניהם תרמו לאלבום את המקצועיות ואת האווירה הכול כך נעימה.

כמה שירים לציון מתוך האלבום: השיר "יפתי", שיצא כסינגל וזכה לביקורות והשמעות בתחנות הרדיו, הוא אחד השירים היפים באלבום, לא מעט בזכות השילוב של ניגון חסידי בתוך עטיפה של חדשנות, גם השיר "ארבעים יום", שיר הנושא של האלבום, המבוסס על המדרש הידוע לפיו ארבעים יום קודם יציאת הוולד יוצאת בת הקול ומכריזה בן פלוני לפלונית - הצליח לגרום לטלטלה נפשית בתוכי. ההרגשה שלי שגם השירים "להט החרב", "אל תפחדי מהחושך", שנכתבו בעת שאמו של יעקובסון חלתה, ישארו איתנו עוד הרבה זמן.

ואיך אפשר בלי לציין את "יצאת בזול", שהזכיר לי במקצת את סגננו של קובי אוז, ובעיקר את יכולותיו התיאטרלית של יעקובסון, שיר בעל קריצה על מרוץ החיים המטורף במאה העשרים ואחת. כולם תורמים להצלחתו של האלבום המושקע והנעים.

האזנה ערבה ופסח כשר ושמח.

(צילום: יחצ)

23.11.2017

1. יעקבסון חייב ללמוד להתנהג כמו בנאדם (יעל)

נעם יעקובסון הוזמן יחד עם להקה עניין אחר לחתונה של קרובי משפחה שלנו. דיבר לא יפה לכלה ובאופן כללי התנהג בצורה דוחה. הופתענו לרעה, לעולם לא נזמין אותו לשום אירוע. דרך ארץ !

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מכוניתה של המשפחה צילום: חוננו

טרור האבנים נמשך: "ניסיון רצח בדם קר"

קרא עוד