האזינו: אז ירננו

במוצאי שבת יחול יום השנה ה-20 לפטירתו של הרב שלמה קרליבך. שלמה כ"ץ, שאחראי על גילוי ניגונים נדירים של הרב קרליבך מוציא אלבום עם שיריו של הרב. האזינו

חדשות כיפה 05/11/14 14:30 יב בחשון התשעה

יחצ, צילום: יחצ
יחצ, צילום: יחצ

שני עשורים ימלאו השנה לפטירתו הפתאומית של ר' שלמה קרליבך. במשך חייו הוציא קרליבך עשרות אלבומים, בהם מאות ניגונים שהפכו במשך השנים לנכסי צאן ברזל בעולם היהודי על שלל גווניו. עם השנים שחלפו מאז פטירתו, התברר שכל זה היה רק מעט מאוד מכמות הלחנים העצומה שהלחין בפועל. למרות שלא זכה כמעט להכיר את קרליבך בחייו, הזמר שלמה כ"ץ נתפס על העניין והחל במחקר מעמיק לגילוי האוצרות המוסיקליים הגנוזים. אחד הניגונים שגילה ופרסם, הוא ניגון נשמה הידוע שהפך ללהיט לפני כמה שנים.

האזינו לשיר 'אז ירננו':

[embed]http://upload-community.kipa.co.il/magazine/115201424134.mp3[/embed]

בימים אלה רואה אור אלבומו החדש של שלמה כ"ץ - לקראת שבת, המכיל בתוכו אחד-עשר שירים של ר' שלמה קרליבך זצ׳ל, שלמעשה הם מעולם לא הוקלטו מקצועית, אלא נמצאו בשלל קלטות ביתיות ורק לאחר שנפטר. באלבום מתארחים מספר אמנים: אחיו- איתן כ"ץ, יהודה סולומון מלהקת המושב ואחרים. "האלבום המתין במגירה בסבלנות כבר כמה שנים - עד עתה, וכעת כשאנו מציינים 20 שנה ללכתו​ אני חש כי זהו הזמן המתאים ביותר להוציאו לאור. מקווה שתתרגשו כמוני מהניגונים והלחנים המופלאים שהשאיר לנו ר' שלמה קרליבך זצ"ל​", אומר שלמה כ"ץ.

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר