דוד דאור וילדי החולות שרים על עשור להתנתקות

כעשרים בני נוער שפונו מבתיהם בגוש קטיף בקיץ 2005 סיימו בימים אלה את העבודה על פרוייקט מוזיקלי מרגש: שיר אירועי שנת העשור לפינוי מגוש קטיף

חדשות כיפה 03/07/15 13:51 טז בתמוז התשעה

דוד דאור וילדי החולות שרים על עשור להתנתקות
רדיו גלי ישראל, צילום: רדיו גלי ישראל

בשבועות הקרובים יתקיימו ברחבי הארץ עשרות אירועים לציון עשר שנים לעקירת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון. לקראת האירוע המרכזי שייערך בבית הנשיא, ביקשו בתחנת רדיו "גלי ישראל", לכתוב ולהלחין שיר שילווה את האירועים השונים.

אנשי התחנה פנו למשה קלוגהפט, שהוביל בעבר מספר פרוייקטים מוזיקליים בהם השתתפו הזמרים עמיר בניון, נינט טייב, ישי לוי, גלעד שגב ועוד, וביקשו ממנו לכתוב את המילים. קלוגהפט חבר לזמר דוד ד'אור וכתב עבורו את השיר "הבית שלי הולך איתי". בהמשך הלחין ד'אור את המילים, גייס באמצעות אנשי גלי ישראל כארבעים בני נוער שפונו מגוש קטיף, ערך להם אודישנים ומיין מתוכם את עשרים המשתתפים בביצוע הסופי.

בני הנוער שזה להם הנסיון הראשון בשירה באולפן, קיבלו ליווי צמוד מצידו של ד'אור אשר עבד איתם בדקדקנות במשך שעות ארוכות, שלא היו קלות מוסיקלית ונפשית, עד לסיום ההקלטות.

המשתתפים ששרו את השיר אשר הופק בשיתוף בית הספר למוזיקה "מזמור", צפויים להעלות אותו באירועים הרשמיים לציון עשר שנים להתנתקות כולל בזה שייערך בבית הנשיא.

הזמר דוד ד'אור שהלחין את השיר ועיבד אותו מוזיקלית סיפר על חווית המפגש עם המפונים, "אני חושב שללא קשר למה היא דעתך בנוגע לפינוי, עדיין כל אדם יכול להזדהות עם כאבם העצום של המפונים. בשבילי מדובר פה פשוט בכאב. כאב של אדם שמגורש מביתו, הוא נוגע מאוד ללב וזה משתקף יטב מהשירה של הנערים המקסימים האלה. במהלך העבודה כאבתי מאד את הכאב של אנשים שעד היום לא מצאו את מקומם ובגלל הרגש הזה, הלחן יצא ממני ממש מהר. התרגשתי מהנערים, ובדרך פגשתי כמה כישרונות גדולים".

ד'אור הוסיף: "האמירה החזקה שהשיר מבטא, היא שהבית בעצם נמצא בלב, וזה המשפט שהכי התחברתי אליו מהמילים החזקות שמשה כתב. בית חומרי אפשר לקחת ממך, אבל אי אפשר, ואף אחד גם לא יוכל לעקור את הבית ממך ואת הזיכרון שנשאר. לנערים האלה שהשתתפו בפרוייקט יש בית שהוא לא ארבעה קירות, אלא בית הרבה יותר עמוק".

[embed]

]

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר