מדד ויקיפדיה: מי הכי עניין את הישראלים בשנת 2016?

את מי הישראלים הכי חיפשו באנציקלופדיה המקוונת לשנת 2016? מה אומרת הירידה של נתניהו בכמות החיפושים? ולמה אנשים חיפשו את הרצל?

חדשות כיפה 28/12/16 13:14 כח בכסלו התשעז

מדד ויקיפדיה: מי הכי עניין את הישראלים בשנת 2016?
צילום מסך, צילום: צילום מסך

הערך על נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס הוא הערך הנקרא ביותר השנה בוויקיפדיה בישראל: כך עולה מדירוג הערכים הנקראים ביותר בוויקיפדיה הישראלית לשנת 20166. הערך של פרס זכה לחצי מיליון צפיות, ומיד אחריו ניצב הערך "ישראל", ובמקום השלישי- סדרת הטלוויזיה הפופולארית תאג"ד.

(צילום: Hadas Parush/Flash90)

לקראת סיום השנה הלועזית פרסמו בוויקיפדיה את הערכים הפופולאריים ביותר: דונלד טראמפ מעניין את הישראלים יותר מבנימין נתניהו. נשיא ארה"ב הנכנס דורג במקום הרביעי ברשימה, לעומת ראש הממשלה הישראלי, שנותר הפעם מחוץ לעשירייה, ודורג במקום ה-11 עם פער של 9,000 קריאות מהערך העשירי.

(צילום: Gino Santa Maria / Shutterstock.com)
הערך של טראמפ, אגב, שודרג ושונה לאורך השנה 582 פעמים.


במקומות החמישי עד העשירי נמצאים לפי הסדר: הסדרה "משחקי הכס", ארצות הברית, מדינות לפי אוכלוסייה, דרגות בצה"ל, יצחק רבין ז"ל - שזכה לעליה מהותית בצפיות בסמוך ליום השנה להירצחו והשיח על הפסקת מימון העצרת לזכרו - ובנימין זאב הרצל.

(צילום: )

מלבד נתניהו נכנסו לרשימה אחריו גם קבוצת הפייסבוק של 'ישראל שלי', יועץ התקשורת של נתפתלי בנט, משה קלוגהפט וגם: ממכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי- שר שלום ג'רבי עם 226,744 כניסות.

(צילום: יחצ)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר