דווקא בגלל שהיא כל כך גרועה, "האח הגדול" בדרך לכבוש את כולנו

בעוד שבועות ספורים "האח הגדול" של רשת תצליח סוף סוף לעקוף את "המירוץ למיליון" ו"רוקדים עם כוכבים" של קשת. לא בגלל שהיא טובה יותר, ממש לא, אלא בגלל שאם כבר צופים בטראש במהלך המלחמה אז שיהיה ממש ממש נמוך | ביקורת טלוויזיה

תהילה שינובר תהילה שינובר, חדשות כיפה 08/07/24 16:31 ב בתמוז התשפד

דווקא בגלל שהיא כל כך גרועה, "האח הגדול" בדרך לכבוש את כולנו
פרידה, "האח הגדול", צילום: האח הגדול, צילום מסך

מעולם לא אהבתי את "האח הגדול", ואעדיף לצפות ב-20 פרקים של "המירוץ למיליון" על פני פרק אחד של הריאליטי המטופש בעולם. זה לא מפני שאני טובה יותר או איכותית יותר (על אף שאני אכן כזאת), הרי תכניות טראש הן ההעדפה הקבועה שלי גם בנטפליקס, אלא בעיקר משום שאין לי טיפת סבלנות – ואף פעם לא הייתה לי – לצפות בקבוצת אנשים עם שפיות מתנדנדת שכל אחד מהם צורח כדי לקבל את הפריכיות שלו ומתפלל שהצרחות שלו יהפכו לסאונד ויראלי בטיקטוק. ובכל זאת, נראה שהמגמה צועדת בכיוון ההפוך ממני, והריאליטי הרדוד הזה משתלט לאט על המסך הגדול.

בהתחלה היה קשה לבלוע את הטיימינג, אבל התרגלנו

כרגע "רוקדים עם כוכבים" (המעולה) של קשת 12 ו"המירוץ למיליון" (הבינונית, בינתיים) של אותו הערוץ עוד מובילות את טבלת הרייטינג, אך גם מי שלא מומחה באסטרולוגיה יכול לשים לב לאן נושבת הרוח, והיא נושבת לבית המצולם בנווה אילן. בהתחלה עוד היה קשה לבלוע את הטיימינג שנבחר להכניס קבוצת אנשים לתוך בית סגור ולנתק אותם מהעולם החיצון, אך כמו כל דבר במלחמה הזאת – מסתבר שגם לדברים הכי קיצוניים מתרגלים. מי שייכנס היום לאינסטגרם או לטיקטוק ייתקל בעשרות סרטונים של פרידה ודני משוחחים בנסט או של הדר מתלוננת בחדר האח (יכול להיות שהיא עושה עוד דברים, לא נחשפתי לכאלו עדיין), והרבה פחות שפגטים של טל מורד וסנה.

זה בטח לא קשור לרשת 13 הכושלת, שהצליחה להרוס מהר מאוד גם תכנית עם פוטנציאל אדיר כמו "ווארט". זה קשור בעיקר אלינו, הצופים, שנושמים חדשות וסיפורי זוועות כבר תשעה חודשים ועם הזמן קצת מפסיקים לנשום. ב"רוקדים עם כוכבים" ממשיכים להזכיר לנו מדי פעם שדור הררי עוד קופץ למילואים ושיש חללים לרקוד לזכרם, אבל גם "המירוץ למיליון" שצולמה לפני המלחמה לא מספיק רדודה כדי להשכיח מאיתנו את כל מה שעברנו. אם רוצים לברוח מזעקות קורעות לב של אמא של חטופה, חייבים לרדת הרבה מאוד למטה. המון. קומה מינוס 8 במעלית.

כמה שיותר רדוד. אין ברירה

כמה שיותר רדוד. אין ברירה צילום: צילום מסך

זאת רמת שטחיות שרק תכנית כמו "האח הגדול" יכולה לספק

זאת רמת שטחיות שרק תכנית כמו "האח הגדול" יכולה לספק. זאת בריחה ש"המרדף" רחוקה ממנה, "ווארט" לא מתקרבת אליה, וגם "חתונמי" לא תוכל לנצח בה. אלו שצופים "האח הגדול" – והם ממש לא מעט – רוצים לברוח לגמרי. לא קצת, לא כמעט, אלא למשך שעה וחצי למקד את כל תשומת הלב וכל האנרגיות בקט-פייט בין פרידה ואמילי, ולא באחד בין נתניהו ללפיד. זה מאכזב, זה רדוד וזה בטח לא מקדם את החזרת החטופים (לא, גם לא ספר המתכונים העגום שהוכנס לבית וקיבל חמש דקות מסך), אבל אתם באמת יכולים לשפוט ציבור שעבר את השבעה באוקטובר?

ייתכן שמשהו במלחמה מאלץ את ערוצי הטלוויזיה לחדד את התכנים – או שאתם מביאים לנו חדשות ואקטואליה, או טראש גמור. במהלך היום נקשיב לכם בפאנלים, ניחשף למידע החשוב ונזדהה עם משפחות החטופים, אבל אחרי תשע בערב אנחנו זקוקים לניתוק גמור, ושיהיה כמה שיותר מנותק, רדוד ועלוב.