מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

המשטרה במתקפה על ערוץ 13: "אמירה חסרת אחריות ממוחו הקודח של הכתב"

בדוברות המשטרה יצאו במתקפה על ערוץ 13 לאחר שהביאו לטענתם באופן לקוי את תגובתם לתחקיר שערך כתב המשטרה: "מביאים בפני הציבור חצאי אמיתות תוך עריכה בוטה של תגובת המשטרה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/06/24 21:35 יד בסיון התשפד

המשטרה במתקפה על ערוץ 13: "אמירה חסרת אחריות ממוחו הקודח של הכתב"
חדשות 13, צילום: אולפן חדשות 13

לאחר התחקיר שפורסם הערב (ה') בערוץ 13 בנוגע לניהול התחקיר של השבעה באוקטובר במשטרת ישראל במשטרה תקפו בחריפות את כתב הערוץ אלי סניור על כך שלטענתם לא הציג באופן מלא את תגובתם לתחקיר.

"מדובר בהפרה בוטה של הכללים הקבועים בתקנון האתיקה"

"מדובר בהפרה בוטה של הכללים הקבועים בתקנון האתיקה של העיתונות המחייבים את גופי התקשורת לבקש תגובתם של אדם או ארגון העלולים להיפגע מפרסום ולהביאם לציבור באופן שיציג את תגובת אדם/הגוף המבוקר" טענו בערוץ, ותקפו: "באופן שיטתי מערכת 13 והכתב מקפחים את זכות התגובה ומביאים בפני הציבור חצאי אמיתות תוך עריכה בוטה של תגובת המשטרה באופן שמטעה וזורה חול בעיני הציבור.

"כותרת רכילותית חסרת תוכן ובסיס עובדתי"

עוד הוסיפו: "על מנת למנוע הטעיית הציבור ולהביא בפני כלי התקשורת את תגובתנו המלאה לדברים מצורפת התגובה המלאה. 'מדובר בעוד כותרת רכילותית חסרת תוכן ובסיס עובדתי שנועדה לפגוע בקצין משטרה עתיר זכויות שפיקד בשטח על זירות הלחימה וכמעט קיפח את נפשו בקרבות השבעה באוקטובר. לגופו של עניין, בהנחיית מפכ"ל המשטרה, בסמוך לאירועים החלו במשטרת ישראל תחקירי למידה ברמות השונות להפקת לקחים. תחקירים אלו מתנהלים ברמה הארצית גם בימים אלו ויוצגו לציבור עם השלמתם'.

"אמירה חסרת אחריות ממוחו הקודח של הכתב"

"נוסיף, הוצג בכתבה עוד שקר מוחלט כי מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז דרום מתנגדים לעריכת התחקיר, נעדכן כי מדובר בעוד אמירה חסרת אחריות ממוחו הקודח של הכתב ונבהיר כי מפכ"ל המשטרה היה זה שהנחה על ביצוע התחקיר ואילו ממ"ז דרום מעולם לא הביעה כל התנגדות, ההפך הוא הנכון!