יונתן פולארד יעמוד במרכזה של סדרה חדשה בכאן 11

פרשת פולארד מסמלת עד היום את השבר החמור ביותר ביחסי ישראל וארצות הברית, אך עד עכשיו נותרו באפלה המניעים, הסיבות וגם האנשים שעמדו מאחורי הפרשה בשתי המדינות. הסדרה, שתשודר בכאן 11, מביאה את סיפורה המלא של הפרשה

חדשות כיפה 16/01/22 16:51 יד בשבט התשפב

יונתן פולארד יעמוד במרכזה של סדרה חדשה בכאן 11
פרשת פולארד, צילום: כאן 11

ההפגנות בעד שחרורו של יונתן פולארד זכורות להרבה מבני הציונות הדתית. יוצאים באוטובוס למיקום מרכזי ומפגינים בעד שחרורו מהכלא האמריקאי. אך מה אנחנו יודעים על אותה פרשייה עלומה? פרשת פולארד נתפסת עד היום כטראומה הגדולה והמשמעותית ביותר ביחסי ישראל-ארצות הברית, שמאז שנות השישים התאפיינו ביחסים אסטרטגיים, הדוקים וחמים. העובדה, שישראל הפעילה מרגל בלב ליבו של המודיעין האמריקאי, נחשבה לשבירת כל הקודים הבלתי כתובים בין שתי המדינות ואיימה לשים קץ לברית ביניהן.

הסדרה "פולארד", שיצר עמרי אסנהיים וביימו גלעד טוקטלי ושני חזיזה (יוצרת הסרט "רב הנסתר" העוסק בפרשת הרב אליעזר ברלנד ובכת "שובו בנים" שבראשה עמד) משרטטת בארבעת פרקיה את גלגולה של הפרשה, תוך שימוש בחומרי ארכיון נדירים, ובמרואיינים הנחשפים לראשונה, ומספרת מבעד לעיניהם של אלו שהכירו אותו מקרוב את סיפורו של ג'ונתן פולארד, צעיר יהודי אמריקאי בעל שאיפות להושיע את ישראל. 

הסדרה מדלגת בין שלושה צירים שהמוטיב בגידה שזור בהם: מה הוביל צעיר יהודי-אמריקאי לבגוד כך במולדתו, מדוע בגדו בו מפעיליו הישראלים, ומה הוביל את מדינת ישראל לבגוד כך בבת הברית הגדולה ביותר שלה – עד ראש הצמרת.

הסדרה " פולארד" תשודר ב-כאן 11 החל מיום רביעי, 2 בפברואר, בשעה 21:10

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר