חמי רודנר: קורא לא לשלם מסים

הזמר והיוצר חמי רודנר קרא לעצמאיים להפסיק לשלם מיסים כאות מחאה על סגירת עולם התרבות: "הגעתי למסקנה שמרי מיסים זאת הדרך הכי אפקטיבית לצבוט את ישבנו השמנמן של השלטון"

חדשות כיפה חדשות כיפה 09/07/20 11:35 יז בתמוז התשפ

חמי רודנר: קורא לא לשלם מסים
חמי רודנר, צילום: Tomer Neuberg/Flash90

בעקבות הסגירה המחודשת של עולם התרבות בשל ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה הקטלני, הזמר והיוצר חמי רודנר קרא לעצמאיים להפסיק לשלם מיסים כאות מחאה

 "אחרי מחשבה לא קצרה בעניין הזה, הגעתי למסקנה שמרי מיסים זאת הדרך הכי אפקטיבית לצבוט את ישבנו השמנמן של השלטון", הסביר רודנר ב"חדשות הבוקר", "אני לא תומך בכאוס ומתנגד מאוד לקריאה לפעילות אלימה, אני מדבר על מרי אזרחי מנומק ומנומס. יש כל מיני אנשים שיש להם פנטזיות של תמרות עשן, דם ואש, אני מתווכח איתם ומתנגד להם".

עוד הסביר רודנר "אני לא בן אדם שקורא בדרך כלל לא לשלם מיסים, שילמתי מיסים כל חיי, אבל כרגע אנחנו נמצאים בזמן חירום קריטי ואני רוצה שהאנשים בשלטון יראו את הפנים מבעד למסיכות שלנו. אני לא מתייחס לעצמי כרגע בתור זמר או יוצר, אין הבדל ביני לבין בעלי סטודיו לפילאטיס או בעלים של בר. אנחנו העצמאיים משלמים הכי הרבה כבר שנים רבות ומקבלים הכי פחות. אנחנו עמוד השדרה האזרחי של החברה הישראלית והגיע הזמן שהקול שלנו יישמע. בישראל להיות מנומס ולדפוק בדלת, זה לא עובד. השלטון מתנכר אלינו".

כשאתה משמיע את הקריאה הזאת, אין לך חשש שמערך הביטוח הלאומי או מערך המיסים יתנקמו בך?
"אין לי שום ספק שזה יעורר תגובה כזאת או אחרת, אבל מהתגובות שאני מקבל מאנשים מכל מיני מקומות ועם כל מיני דעות פוליטיות, גם הם חושבים שזה רעיון טוב".