שמירת נגיעה

שלום הרב,

אני שומר נגיעה, אבל המשפחה המצומצמת שלי לא ממש מקפידים בזה. אנחנו טסים עוד מעט לארה"ב לבקר את המשפחה המורחבת (שכולל דודות ובנות דודות). אני מבין שאיסור נגיעה כולל גם אותם (אלה שגדולות מגיל 7 - 8), אבל הבעיה היא שהם לא דתיים וגם בכלל לא קשורים ליהדות וקרוב לודאי שהם לא שמעו בחיים על האיסור הזה. בדרך כלל האזור הבעייתי הוא כשאנחנו מגיעים בשדה תעופה לשם ובפרידה בחזרה שאז מתחבקים עם המשפחה. אנחנו לא מבקרים הרבה פעמים ולכן עד הפעם הזאת הייתי פשוט לא מקפיד כמו שהורים שלי עשו אבל עכשיו שאני נוכחתי לבעיה, אני לא יודע מה צריך לעשות?

אני מבין שהרבה פעם מה שעושים זה שמנסים להסביר להם שזה לא נובע מחוסר אהבה, אך בסיטואציה שלי אני לא רואה איך זה אפשרי ששאר המשפחה שלי לא מקפידה, אז לומר להם את זה שם זה קצת בעיה שהרי האחרים לא מקפידים על זה, והמשפחה לא מבחינה בכל ההקפדות.

אז מה אפשר לעשות? אני לא רוצה שזה ייגרום לפגיעה באיזושהי צורה? יש פתרון בנושא? גם אני לא רואה איך אפשר בדיוק להתחמק מזה...

אני אשמח לעצה מהרב

תודה רבה

עזרא

תוכן התשובה:

שלום

כפי שכתבת, אי אפשר להתיר את המגע.

אני מציע, שתבקש סיוע מאמא שלך (או מאחותך, אם יש כזו בגיל המתאים), שכשאתם נוחתים, תלך קצת מאחורה, והיא תפגוש אותם ראשונה, ותסביר להם שמסיבות דתיות, אתה לא נוגע בנשים.

כאשר תישאל על זה, אל תסתבך בהסברים. פשוט תאמר, שכאדם דתי, אתה שומר את המגע שלך רק לאשתך.

אני חושב שעם הסבר כזה, יחד עם הארת פנים, יש סיכוי שהם דווקא יעריכו (אני חושב שהרבה נשים, גם כאלו שאינן דתיות, היו שמחות לדעת שכשהאיש שלהן נוגע בהן, זה דבר כל כך מיוחד, שלא קורה עם שום אישה אחרת. ואותו דבר לגבי גברים).

ולא ייבוש מפני המלעיגים עליו בעבודת ה'

ובע"ה תזכה לקדש שם שמים.

בע"ה בהצלחה רבה

התשובה התקבלה מהרב אבנר פורת, מושב גיתית
טו באב התשעט
,
16 באוגוסט, 2019
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טראמפ צילום: JStone / Shutterstock.com S M L XL  Size Guide

טראמפ הציע לדחות את הבחירות בארה"ב מחשש לזיופים

קרא עוד