שינוי/ הוספת שם

כבוד הרב שלום,

שמי...., בת 29, רווקה ואני שוקלת כבר תקופה לשנות/להוסיף שם. אני חווה במשך כל חיי עיכובים וחסימות למיניהן בכל תחומי החיים. מבחינה בריאותית חליתי במחלה כרונית במשך 7 שנים, בלי יכולת לעבוד, ללמוד, לתפקד והייתי לנטל על הוריי גם מבחינה כלכלית. ראיתי בהרצאה של הרב זמיר כהן שבנות בשם נטלי סובלות מבעיות בעיכול ואכן אני חולת קרוהן. אמנם הבראתי, שיקמתי את חיי התחלתי לימודים ומצאתי זוגיות אך גם האושר הזה החזיק מעט מאוד. הבחור הקשר הראשון בחיי בגיל 27 בגד בי אחרי כשנה ושבר את ליבי. בעקבות כך הדרדרתי בלימודים, נכשלתי במספר קורסים ותואר שהיה אמור להסתיים ב3 שנים התארך בעוד חצי שנה. התואר הזה היה אמור להוות עבורי גם הזדמנויות חברתיות שחלמתי עליהן במשך שנות מחלתי, אך גם זה לא צלח. אני לא מצליחה עדיין להשתלב חברתית כמו שהרגשתי במשך כל ילדותי, אני כל הזמן בודדה, מרגישה כגלגל שלישי, כנטל על אחרים, צופה בחבריי לספסל הלימודים בקנאה יוצאים, מבלים, נפגשים ורק אני כל הזמן לבד. אני מרגישה במשך כל חיי שאני מפסידה ושנגזלו ממני חוויות מקוננות וחשובות לבניי גילי, כאילו אני כל הזמן צופה מהצד ולא מצליחה לחוות כמו כולם, להשתלב ולמצות את ההזדמנויות שבני גילי מצליחים לחוות ולנצל. כל דבר שאני כבר מצליחה לעשות יוצא בגיל יותר מאוחר מכולם, כל הזמן אני בפיגור בחיים וחווה חסימות, ועיכובים בכל תחום אפשרי. ניסיתי הכל כדי לשנות את מזלי אם זה בתפילות בלתי פוסקות שעות על גבי שעות ביום, דיבור ישיר לקדוש ברוך הוא, כל סגולה אפשרית, ביקור בקברי צדיקים, קבלה עצמית של מצוות כדי להתקרב לקדוש ברוך הוא, מתן צדקה, תפילות בזמנים מסוגלים אך כלום לא עוזר, אני לא מצליחה לקרוע את השמיים ולעורר את רחמי השם. כמובן שניסיתי גם לצאת לפעילויות חברתיות, להכיר אנשים, לצאת לדייטים, להשתדל בלימודים אך כל ניסיון שלי מבחינה גשמית או רוחנית נתקל בקיר זכוכית, בחומה בצורה. אני אוהבת את שמי ומרגישה שזה חלק מהזהות שלי אך אני לא מסוגלת יותר להישאר במצב העגום הזה. אני רוצה להגיע לרב מקובל כדי להתייעץ איתו בנושא השם, כי אני לא רואה מה עוד ניתן לעשות כדי לפתוח לי את המזל אך לא יודעת למי לפנות. מה אוכל לעשות? והאם שינוי/הוספת שם אכן יכול לעזור לי?

תוכן התשובה:

שלום נטלי,

ראשית, אני מבקש לברך אותך ולהתפלל ביחד אתך כי ייפתחו בפנייך שערים חדשים ומאירים.

אנחנו מנסים לפתוח שערי שמיים בדרכים שונות. בחלקן - הצלחת. לדוגמה - הבראת ממחלת הקרוהן.

בחלקן - את בוודאי עוד מנסה. בעזרת אנשי מקצוע. בעזרת ייעוץ פשוט מחברות. בעזרתך עצמך - שיש בידך להסתכל על עצמך בצורה מאירה. אלה הדרכים בהן אנו פועלים, ואני מבקש לחזק עוד ועוד את ההליכה שלך בדרכים אלו.

וגם - פונים לקב״ה. בתפילה, בעשיית דברים טובים המאירים את העולם, בהודאה על מה שיש, ובבקשה על מה שעוד אין.

האם נכון לשנות את השם ? אני מתקשה לראות בשינוי השם גורם חיוני בעבודה זו. לעומת זאת, יש רבנים הקרובים יותר לעולם הקבלה שטוענים ששינוי שם מועיל. ואת עצמך - יכולה לבחור בדרך בה את רוצה ללכת. אבל כדאי קודם כל לעשות את כל הדברים שעסקנו בהם למעלה במכתב זה, ואם שינוי השם להותיר בינתיים. כך מכוונים לדברים של תורת הנגלה.

האם את יכולה ללכת בדרך זו ?

כל טוב וחג שמח מאוד

התשובה התקבלה מהרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר אורות שאול
ג בסיון התשעח
,
17 במאי, 2018
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בריכת דגים צילום: shutterstock

לא להיות אכזרים על דגים

קרא עוד