פגם הברית - הצילו לא יכול לצאת!!

אני כבר ממש מיואש. כבר שנתיים שאני פוגם כמעט כל יום בברית על כל מה שזה כולל (אי שמירה על קדושת העינים, אי שמירה על קדושת הידיים, הוצאת זרע לבטלה).

אפילו בכיתי על זה וזה לא עזר.

התחלתי ללמוד את ספר "טהרת הקודש" שעוסק בפגם ותיקון הברית וזה לא עזר. כל פעם שאני הולך למקווה להיטהר מטומאת קרי, אני מחזיק מעמד שעתיים עד שאני שוב פוגם בברית (וזה לא קשור לעצם העובדה שאני במקווה, כי אני טובל בבור במקום פתוח). קיבלתי על עצמי לומר כל יום "תיקון הכללי" אבל ההחלטה החזיקה מעמד בדיוק שבוע וחצי. אני כבר יודע את כל החסרונות של הפוגם בבריתו (כאילו הביא מבול על העולם, שווה להחזיר את העולם בשבילו לתוהו-ובוהו וכו') וזה רק עושה לי רע. אני גם יודע שלהתפלל לה' שיעזור לי אין סיכוי כי מי שפוגם בברית לא יכול להתפלל בכוונה. אני מרגיש שכל מיני דברים שנכשלים לי, נכשלים רק בגלל זה. זה אני ורע לי עם זה. מה הרב יכול להגיד לי לנסות שעוד לא ניסיתי?

תוכן התשובה:

בס"ד

אתה שבוי!!
שבוי בידי כוחות הטומאה!
שבוי בהרגל רע!
אין לך יכולת להגשים את הרצון העצמי שלך וזה הדבר הנורא ביותר.

לא נותר לי הרבה לה לבכות יחד איתך על מצבך הנורא.

הלואי והייתי יכול להציל אותך מהשבי. אבל זה מחייב קצת עזרה מצדך.

יש בעולם "פדיון שבויים" אבל יש הלכה שאין פודים את השבויים יתר על כדי דמיהם. דהיינו ליש גבול להשקעה שהציבור צריל להשקיע במי שהביא את עצמו או שנפל שלא באשמתו למצב כל כך נורא.

אפשר להתפלל בעדך שתצא מזה אני מוכן לארגן לך עשרה שיתפללו עליך ויוציאו אותך מהשבי. אבל זה מחייב גם את עזרתך. "עזוב תעזוב עימו" אם אתה תעזור לעצמך - נעזור לך לצאת.

הודיע לי אם אתה מוכן לגייס את כוחותיך שלך ואארגן לך תפילה של ציבור שיוציאו אותך.

בהצלחה

אם התשובה היא חיובית - מסור שם ושם אמא שלך.

התשובה התקבלה מהרב שמואל אליהו,
כה באדר ב'
,
29 במרץ, 2003
לקריאה נוספת
06.07.2003

1. אל יאוש - אסור בשום אופן להתייאש!! (בחור פשוט)

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2003

2. אינך חוטא גדול (אורי)

רוב בני הנעורים ולא רק הם, מאוננים. הדבר אינו גורם נזק לאיש. רגשות האשמה מזיקים הרבה יותר. התעלם מהעניין, ועסוק במצוות שבין אדם לחברו. גם אם נראה לך שאתה עובר עבירה - עשה כל יום מצווה נוספת כנגד העבירה, ותהיה נקי לפני בורא עולם.
תגובת הרב
יש גמדים טרוטי עינים שעומדים ליד מגדל גבוה ונראה להם שגובה המגדל הוא גובה היד שלהם. כך בדיוק הערתך "רוב בני הנוער מאוננים". למה להוציא שם רע על בני הנוער הנפלאים. למה גם על אחרים? האם זה עושה את החטא שלך ליותר בסדר. *** במקום להכשיר את השרץ - במקום להחטיא אחרים - תתקן את עצמך!! גם הצידוק של "מצוות בין אדם לחברו" הוא צידוק שיקרי. מצוות כאלו לא מתקנות כלום!! כיון שהאוננות היא האגואיזים הצרוף!! והמאוננים לעולם לא יוכלו לאהוב אשה באמת. היא תהיה להם כלי לסיפוק תאוות!! היצר הזה לא יבנה אהבה - רק תאוה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2003

3. חסד. לא כתיקון, אלא כתשובת המשקל (מייעץ)

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2003

4. חזק ואמץ אחי (ליאור)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

5 הצעות לאחסון וסדר יעיל בבית - חלק א'

קרא עוד