שאל את הרב

ללא נושא

הרב חיים רטיג 12/08/07 02:16 כח באב התשסז

שאלה

הרב, ראשית מחילה שאני גוזל מזמנך, וחלילה לי מלבטל תורה, ועל כן מראש אני פונה בבקשת מחילה גמורה ושלמה מכל הלב

כבוד הרב שלום.. קוראים לי xxx אני גר בגבעת שמואל אני בן 21

כבוד הרב אני חוזר בתשובה כבר שנה.. היום כבוד הרב כל האמונה שהיתה לי פשוט ירדה לי כבוד הרב אני מאוד אוהב את ה' יתברך.. אני רק בוכה כי אני ל א עושה את רצון ה' יתברך אני כבר לא מברך על הכל אני מרגיש שאני דתי בכפיה פשוט כל האמונה שהיתה לי ירדה לי כרגע איןן לי אמונה אני נלחם בשינים מתחננן תעזור לי בבקשה מה אני אמור לעשות איך אני ממשיך את החיים שלי ככה.. כבוד הרב אני עברתי המון דברים בחיים.. אני יספר בקצרה את סיפור חיי __ אני למדתי בביצפר דתי 11 שנים אין לי תעודת בגרות... אני במהלך חיי עברתי 2 תאונות דרכים קשות ולמעשה אני ראיתי את המוות פעמיים בפעם הראשונה זה היה בכיתה ג' חזרתי מהביצפר ההסעה של הביצפר הורידה אותי ונסעה ואני בתור ילד.. לא ידעתי מזה שמולה וימינה.. ההסעה נסעה ואני הלכתי לחצות ת'כביש ובא ר-כ-ב ופגע בי היתי בערך 10 דקות מעולף על הכביש בלי הכרה שוכב על הכביש עד שהגיע אמבולנס .. הגיע אמבולנס לקח אותי לבית חולים תל השומר אני מתעורר במחלקת טיפול נמרץ אחרי 3 שבועותת השתחרחרתי הבית.. ואחרי זה היתי חצי שנה בשיקום בהחלמה ... בתאונה השנייה שלי.. נסעתי על אופנים עם חברים ועשינו תחרות .. "מי כאחד כמוני שגדל על אופנועים וטרקטורונים" היתי בראש נסעתי כמו משוגע.. היה שמן על הכביש ואני מרוב שנסעתי מהר לא ראיתי שיש שמן על הכביש.. אני החלקתי על הכביש דפקתי את הראש בתוך הכביש מספר פעמים .. האופנים עפו לצד אחד ואני מעוצמה של ההחלקה עפתי לצד שני של הכביש.. שברתי את היד במקום לא יכלתי לקום מהכביש .. עד היום!! אני לא יודע מי הקים אותי מהכביש.. ראיתי איך החייים שלי נגמרים לי מול העינים שאני שכוב על הכביש.. ממש נס זה היה.. פעם שנייה שאני מקבל חיים במתנה!!

כבוד הרב.. תעזור לי כל האמונה שהיתה לי בה' יתברך ירדה לי אין לי כרגע אמונה בכלל.. אין לי חשק לעבודת ה' אני רק בוכה כל היום.. התרחקתי מהדת.. אני מרגיש שאני עושה הכל בכפיה.. אני הורדתי את הציצית.. היתי מגדל זקן היום הורדתי אותו...

כבוד הרב.. מה אני אמור לעשות? אני מרגיש שאני עושה הכל בכפיה ולא מאהבה.. אני מרגיש שאני הולך לחזור שוב בשאלה כבוד הרב...

ה

תשובה

שלום רב,
תדע לך שהאמונה לפעמים עולה ולפעמים יורדת. תנסה להיזכר באמונה שלך לפני כמה זמן ואז תבין כי המשבר הנפשי בו אתה נמצא, הוא המשבר שגורם לך לחוסר כוחות כללי ולכן, גם פגיעה באמונה.
הביטוי לחוסר כוח הוא בפגם הברית. לכן, עליך להיתחזק במוסר וביראה, להתחיל להעסיק את עצמך ביצירה כמו עבודה מסודרת ולימוד בשעות הפנאי,להתחיל לשמוח.
אתה צריך להירגע, להבין כי הינך בחור צעיר, וכל החיים לפניך. האם אתה עובד? האם אתה לומד תורה? בלי מסגרת של תורה ושל עבודה קשה להתקדם מבחינה רוחנית. כשתבסס את עצמך ותיצב את חייך , אז תוכל למצוא בת זוג, ואם זו תהיה הבחורה שהיכרת, או אחרת את זה יקבע ה' בלבד. כרגע תדע שאי אפזר לדעת מי הזיווג שלך , רק ה' יודע , יתכן שזבה לטובה שהבחורה לא רוצה להתחתן, כי אז היא כל הזמן תחשוב עליך דברים לא טובים.
אל תחשוש מדברי מקובלים שונים, הקב"ה רוצה שתנהג בטבעיות, והוא יזמן לך את בת הזוג.
אני מבטיח לך שאם תסדר את חייך ותארגן אותם , הכל יחזור אליך, גם האמונה, גם הביטחון, וגם הזיווג הראוי.
לדעתי, בעקבות המקרים שקרו לך אתה זקוק ליעוץ מקצועי, וליווי של בעל סמכות כמו רב או איש מבוגר, מחנך.
זה יעזור לך לעשות סדר בחיים במקום לבכות כל היום.
שמע לעצתי זאת, ותראה ברכה בחיים שלך.

כל טוב,
חיים רטיג, ישיבת ההסדר "בינות" רעננה

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר