כספים - שאלה בהמשך לתשובה שקיבלתי מכם

לרבנים שלום,

אני מצרפת את השאלה ששאלתי פעם קודמת, ואת שאלת ההמשך בהתייחס לתשובה ששלחתם לי:

יש לי שאלה, אשמח לתשובה וחשוב לי מאוד ההתייחסות למרכיבי השאלה לפרטיה.

אני לומדת במכון לקבלת תעודה ומעבירה שיעורים לתלמידים. התלמידים משלמים לי ואני מעבירה את התשלום למכון, מקבלת קבלה עבור השיעורים ומעבירה אותה לתלמידים. אני מקבלת מתוך הסכום שהתקבל מהתלמידים סכום סמלי. יש לציין שיש פעמים שאני מקבלת על שיעורים אלו הדרכה, ויש פעמים שלא. חשוב להדגיש שהסכום הסמלי שאני מקבלת אינו מתגמל, היות ואני מגיעה בתחבורה ציבורית לבתי התלמידים ושעות רבות אני מעבירה בנסיעות ובהכנה מוקדמת של השיעורים. יש כאלו מהתלמידים שלא מעוניינים בקבלה, וכך אני יכולה לקבל את מלוא הסכום על השיעור שהעברתי בלי להעבירו למכון.

רציתי לשאול האם אני מחויבת להעביר בכל שיעור את מלוא הסכום למכון ולקבל סכום מועט עבור שיעור, או שאני יכולה לקבל בעצמי את הסכום המלא ולא להעבירו הלאה, היות ובתלמידים לא מעוניינים בקבלה ואמרו לי זאת במפורש. בין אם אני מקבלת הדרכה מוקדמת עבור אותו שיעור שהעברתי בין אם לא. תודה רבה! יהודית

תוכן התשובה:

בס"ד

שלום וברכה

היה כנראה הסכם מסוים שחתמת עם המכון, ועל כן יש לראות מה כתוב בהסכם ואת זה יש לקיים כפי הכתוב. לפני שרואים את ההסכם עם המכון אין אפשרות לענות ביתר פרוט.

שבוע טוב

יהודה הלוי עמיחי

מכון התורה והארץ

ההמשך לשאלה שלי:

את השיעורים הראשונים (54) הייתי אמורה להעביר ללא תגמול כספי, היות והם חלק מהעבודה המעשית שלי לקראת תעודה. אבל את השיעורים הבאים אני מעבירה בתשלום סמלי. כך כתוב בטופס של המכון, אותו קיבלנו, אך לא נדרשנו לחתום על הסכמה לכך והוא הוסכם בע"פ.

כך כתוב בטופס:

"תהליך הוראה מותאמת עם תלמיד לא יופסק, גם אם הושלמו 54 השעות. אך טרם הסתיימה שנה"ל והתלמיד/הוריו מעוניינים בהמשך תהליך ההוראה. במידה והשיעורים ימשכו, הם יהיו בתשלום לסטודנט ע"י המרכז (המכון), זאת, אלא אם כן ימצא מורה מחליף מתאים, בתיאום עם המכון".

יש לציין, כי אני לא נדרשת מהמכון לפרט כמה שיעורים אני מעבירה לתלמיד, אלא בכל פעם שאני קובעת שיעור ומקבלת תשלום אני מעבירה את הסכום למכון, מקבלת עליו קבלה. בסוף חודש מתבצע שיקלול, של כמה שיעורים עשיתי וכמה מתוכם המכון משלם לי.

אשמח לדעת האם אני יכולה לקבל את הסכום המלא עבור שיעורים בהם ההורים לא מעוניינים בקבלה, ולא לדווח למכון על כך. וזאת כשלא ניתנת הדרכה עבור אותו שיעור והטרחה שלי רבה הרבה יותר מהתגמול. ועד סוף שנת הלימודים ההורים מעוניינים בשיעורים אלה.

תודה רבה!

יהודית.

תוכן התשובה:

בס"ד

שלום וברכה

לפי ההסכם נכתב שכל השיעורים הם דרך המרכז, ועל כן אין להעלים מהמרכז את השיעורים השונים.

חנוכה של אורה

יהודה הלוי עמיחי

מכון התורה והארץ

התשובה התקבלה מרבני מכון התורה והארץ, שאלות בנושאי מצוות התלויות בארץ
כח בכסלו התשעט
,
06 בדצמבר, 2018
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביגדור ליברמן צילום: ללא

ליברמן נגד האדמו"ר מגור: "בריוני וכוחני"

קרא עוד